Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! Mintegy 45 milliárd forintot kapnak a Jászkunság települései
Írta: Markosz
Dátum: 2017.02.23 08:02:33

Forrás: http://www.jaszalsoszentgyorgy.com
Teljes hír
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat keddi előadásán megyénk fejlődési lehetőségeiről beszéltek.ú

Munkaértekezletet is tarthatnánk, hiszen az itt jelen lévők legalább nyolcvan százalékával folyamatos munkakapcsolatban voltunk és leszünk – kezdte beszámolóját Kovács Sándor, a megyei közgyűlés elnöke, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Önkormányzat keddi, Hozam Klubban tartott évindító előadásán, ahol megyénk fejlődését, az előttünk álló lehetőségeket járták körül.

A szolnoki rendezvényen elhangzott beszámolón az elmúlt év történéseit, eredményeit foglalták össze. Mint Kovács Sándor kiemelte, tavaly nagy munkában volt megyénk, hiszen a területi operatív programok – melyeknek eddig a tervezésével, előkészítésével foglalkoztak – beértek 2017-re, és 2017–20-ban immár a fejlesztésekre helyeződhet a hangsúly.

Az operatív programok nyolcvan százalékáról döntés is született a múlt héten. Szolnokot nem számítva – a városnak külön területi programjai vannak – a megye településeit érintően körülbelül 45 milliárd forint fejlesztési pénzről döntöttek, és a szerződéskötéseket követően az előlegek várhatóan áprilisig meg fognak érkezni a településekre. Ismert, hogy megyénkben a Felső-Jászság iparilag, gazdaságilag fejlett, az Alsó-Jászság már el van maradva, a megye keleti fele, Tiszafüredtől Kunszentmártonig leszakadóban lévő, nagy fejlesztést igénylő régió. A területfejlesztés és a vidékfejlesztés feladata e régió felzárkóztatása, a hiányzó gazdasági központok megteremtése.

Emellett az egyéb tevékenységekről, többek között a turizmusról, az értékek megőrzéséről, a jászkun identitásban rejlő erőről, nemzetiségi és társadalmi kapcsolatokról is szó esett.

A megye területrendezési tervében kijelölésre kerülnek a gazdaság és a turizmus fejlesztésére alkalmas települések és tájgazdálkodási térségek. A nemzetközi Tisza Ökorégió létrehozásában gondolkodnak. A Tisza-tó térsége a Hortobággyal, Debrecennel, Hajdúszoboszlóval (és a tervek szerint az Alföld Szívével) az egyik kiemelt turisztikai térség lesz.

Idén nagy hangsúlyt kap a határon túli magyarlakta területekkel való kapcsolatok ápolása és erősítése is, rendezvényekkel, közös szakmai programokkal.

forrás : Link
http://www.jaszalsoszentgyorgy.com