 |
 |
 |
 |
Véletlen képek a Galériából
Utoljára feltöltött kép:
Utoljára létrehozott albumok:
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Online felhasználók
Vendég: 3
Nincs Online tag
Regisztráltak: 1,367
Legújabb tag: katicak27
|
 |
 |
 |
 |
|
 |
 |
 |
 |
Figyelem
A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !
Ha még nem regisztráltál kattints IDE !
(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!) |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Megosztás a FacebookonMegszûnik a rendszeres szociális segély
Megszûnik a rendszeres szociális segély a jövõ évi költségvetést megalapozó salátatörvény alapján, amit Varga Mihály pénteken nyújtott be a parlamentnek. A törvényjavaslat részletes indoklása szerint a „kötelezõ ellátások közül a rendszeres szociális segély mint ellátási forma megszûnik, így az aktív korúak ellátására vonatkozó szabályozás egységessé válik.
második félmondat mögött az áll, hogy a kormány kiveszi az állami feladatok közül a rendszeres szociális segélyt, és a helyi önkormányzatokhoz delegálja. Ez már az október végén benyújtott jövõ évi költségvetési törvényjavaslatból kiderült. Települési feladatként azonban már rendszeres szociális segélynek fogják nevezni, hanem a törvényjavaslat szövege alapján aktív korúak ellátásának vagy rendkívüli települési támogatásnak.
A változtatás nem csak a rendszeres szociális segélyt érinti. Az állam által biztosított támogatási formákon túl a szociális támogatás a jövõben az önkormányzatok feladata lesz. Az állami felelõsségi körbe tartozó ellátások járási hatáskörbe, az önkormányzati ellátások képviselõ-testületi hatáskörbe kerülnek. A szociális törvény csak a kötelezõ ellátásokra vonatkozó szabályokat tartalmazza majd. Ebbe a körbe tartozik az idõskorúak járadéka, a foglalkoztatást helyettesítõ támogatás, az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatás, az ápolási díj, az alanyi és normatív közgyógyellátás, valamint az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság.
A kötelezõ segélyek közül kikerül például a lakásfenntartási támogatás és az adósságkezelési szolgáltatás. A módosítás hatálybalépésekor már megállapított ellátásokat a módosítás hatálybalépése elõtti szabályok szerint nyújtani kell azzal, hogy 2015. január 1 -jét követõen már csak 2015. február 28-áig állapítható meg lakásfenntartási támogatás.
|
 |
 |
Markosz - 2014.11.21 20:57:39
0 hozzászólás ~
903 megnyitás
|
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
Hozzászólások
Csak bejelentkezés után láthatod a hozzászólásokat!
|
 |
 |
 |
 |
|
|