Fórumtéma - Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! 

 

 

Navigáció
Történelem
Térkép
Címjegyzék
Helyi Hírek
Helyi Sajtó
Játékok
Cikkek
Galéria
Fórum
Chat
Idõjárás
Vendégkönyv
Apróhirdetés
Letöltések
Linkek
Keresés
Kapcsolatfelvétel
Gy.I.K. (FAQ)
Bemutatkozások
Képviselõ-Testület
Ifjúsági Egyesület

Véletlen képek a Galériából



Utoljára feltöltött kép:

2024041418322113_t1.JPG
Győztes csapat.


+ több új kép


Utoljára létrehozott albumok:

Lakástűz a Zagyva úton.
2024.03.14. Megemlékezés
Mindenki Karácsonya 2023
Mikulás járja a falut.
Örök Ifjak Nyugdíjas...
Utoljára feladott hirdetések:

Régi lakások elör...
Kerékpárok, Motork...
Vállalom - fürdõ...
REDONY KÉSZÍTÉS. ...

Online felhasználók
Vendég: 8
Nincs Online tag

Regisztráltak: 1,377
Legújabb tag: Bbicu
Híreink egy részét nekik köszönhetjük:

SzolJOn.hu
Police.hu
MTI.hu


Köszönjük!

Híreink
Hétvégi foci a Vadasban. [103 megnyitás] Önkormányzati és EP. választás 2024. [789 megnyitás] Illegálisan vágtak ki több száz fát Jászalsószentgyörgyön. [471 megnyitás] Vármegyei II. osztály 24. forduló [131 megnyitás] Meghívó műsorestre [124 megnyitás] Ünnepi miserend [226 megnyitás] Régi vágyuk vált valóra a fontos jászalsószentgyörgyi földút mellett élőknek [305 megnyitás] 200 millió forintból újul meg az úthálózat és a közvilágítás Jászalsószentgyörgyön [424 megnyitás] Súlykorlátozás lép életbe Szolnok és Jászberény környékén [260 megnyitás] Szerdán kupa mérkőzés a Vadasban. [505 megnyitás]


Figyelem

A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !


Ha még nem regisztráltál kattints IDE !

(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!)

Fórumtéma megtekintése
Fórum | Településünk | Hazai pálya
Oldal: 28 / 34 << < 25 26 27 28 29 30 31 > >>
Szerző RE: Észrevételek a faluban
BugaJakab
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 419
Regisztrált: 2008.06.27
Elküldve: 2009-04-14 19:18
Szia Papi!!

Remélem nem haragszol?smiley

Amúgy helyesen:::

Ha Tiszadobnál kilöknek a vonatból,vagy ha Tiszalöknél kidobnak???

A lényeg ???benne van és mindegy,de megértetted te ezt aszem!

Üdv:"Tanító Bácsi!!!smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
BugaJakab
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 419
Regisztrált: 2008.06.27
Elküldve: 2009-04-14 19:03
Üdv Papi!!

Valóban OKOS vagy,én nem vagyok ennyire mûvelt,csak egy szentgyörgyi"paraszt"ember,de jó hogy vannak olyan emberek akik kioktatnak bennünket!smileysmiley

Azt szeretném megkérdezni,hogy mi a jobb??

Ha Tiszadobnál kilöknek a vonatból,vagy ha Tiszalöknél kihajítanak???

Ennyit a Széchenyi idézetrõl,HA ÉRTESZ MIRÕL BESZÉLEK??(nem véletlen a nagy("N"smiley!smiley

Hogy nekem mi nem tetszik ebben a faluban és az országban,az"magánügy",vagyis:"SZÓLÁS SZABADSÁG és a szabad gondolkodás"KÉRDÉSE!smiley
Ahhoz már sokat tapasztaltam,higy illúzióim legyenk!!:Ð

Ja és miért vannak Szentgyörgynek ilyen vezetõi???smiley
Én nem szavztam a jelenlegi polgira!!:Ð

Minden jót Papi,további jó tanítást!!smileysmiley

De remélem nem középiskolás fokon!!??smiley

Vagy egy fura ÚR vagy??smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-04-13 21:28
Úgy tapasztalom Buga Jakab megint meglóbálta a fokost.Találó kérdéssel tesztel bennünket.Nekem nem kell több heti kutató munka ahhoz ,hogy pontosan idézzem Széchenyi mondatát:"Minden nemzetnek olyan kormánya van aminõt érdemel."Már többször elmondtam ,nekünk itt sz.györgyön nem a világ dolgait kell megváltanunk, hanem a környezetünket kell széppé , lakhatóvá, élhetõvé tennünk,és ehhez kell vezetõket, partnereket találni.Nekem az az ember mindig gyanús,akinek minden rossz,de egyébként világ megváltó ötletei vannak.A szentgyörgyi ember mindig is mazohista volt.Akkor élvezet,ha hülyének nézték.Mi még a mai napig megmaradtunk az un. "sírva szaró" identitásnál.Külön tanulmányt érdemelne , hogy a környezõ települések hogyan jutottak ezen túl.Lehet hogy kinõtték a túl idealizált, aktualizációjukat vesztett akció hõseiket?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
BugaJakab
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 419
Regisztrált: 2008.06.27
Elküldve: 2009-04-11 18:00
Én is abba a hibába estem,mint sokan ebben az országban,de aszem így minden rendben!!smileysmileysmiley


http://barikad.hu/node/9050

Egy kis érdekesség!smiley

Üdv:Jakab


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
BugaJakab
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 419
Regisztrált: 2008.06.27
Elküldve: 2009-04-11 17:53
[quote]NwLGL írta:
"minden népnek,olyan vezetõi vannak,amilyet megérdemelnek(megválasztanak)"ez a mi falunkra is igaz!




Ezzel teljes mértékben egyetértek.

OFF:
Csak nem Széchenyi idézet...
Az alábbiakban egy sajtóban sokat emlegetett, Széchenyinek tulajdonított idézet utáni többhetes hajszáról olvashattok. Türelmetlenebb olvasók a szövegvégi összefoglalóból megtudhatják, ki valójában a mondatok szülõatyja.


Én is abba a hibába estem,mint sokan ebben az országban,de aszem így minden rendben!!smiley

http://barikad.hu/node/9050



Tudom az a legkisebb bajunk, hogy ki írta. Csak érdekesség. smiley[/quote]


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
NwLGL
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 423
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.22
Elküldve: 2009-04-11 11:37
"minden népnek,olyan vezetõi vannak,amilyet megérdemelnek(megválasztanak)"ez a mi falunkra is igaz!




Ezzel teljes mértékben egyetértek.

OFF:
Csak nem Széchenyi idézet...
Az alábbiakban egy sajtóban sokat emlegetett, Széchenyinek tulajdonított idézet utáni többhetes hajszáról olvashattok. Türelmetlenebb olvasók a szövegvégi összefoglalóból megtudhatják, ki valójában a mondatok szülõatyja.

Tudom az a legkisebb bajunk, hogy ki írta. Csak érdekesség. smiley


Képeim


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
BugaJakab
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 419
Regisztrált: 2008.06.27
Elküldve: 2009-04-11 09:27
Hogy mi lesz a sorsa a szentgyörgyi lepukkant igatlanoknak azt nem tudom,de egy biztos!smiley
A kultúrban dolgozik egyik ismerõsöm.
Biztosan sokan nem tudják,de 30 megváltozott munkaképességû SZENTGYÖRGYI lakos dolgozik ott,akik így nem járnak segélyért,valószínû amúgy sem járnának és rendben tartják az épületet belûlrõl!smileysmiley
Magyarul,az a vállalkozó,aki azt üzemelteti,az a legnagyobb munkaadó a faluban!smileysmiley
A másik,amikor ott kezdtek dolgozni a fûtés szét volt rohadva,mindenfelé folyt a víz,a teremben térdig érõ gaz volt és még sorolhatnám!smileysmiley
Szóval,ha anno ez az üzem??nem jön létre,már belûlrõl is úgy nézne ki,mint kívûlrõl,vagy bozótharcot lehetne bent oktatni a NATO katonáknak!
Sok tervrõl hallottam már iskoláról,bölcsödérõl,Vadasról,de hogy mi folyik itt???csak lesek,mint hal a szatyorban.
Sajnos a fiatalok nem itt képzelik el a jövõjüket,..amit nagyon sajnálok,de megértek!
Nézzen itt valaki körül,mit lát?????
A faluban lassan totális "tücsök"uralom van,szórakozóhely nincs,de minek is volna,ha velük lenne tele,a normális gyerekek nem biztos,hogy bemennének!
Elnézést kérek azon falutársaimtól,akik abba az etnikumba tartoznak és tényleg rendesek!
Szóval mi a magoldás??
Mondaná egyik ismerõsöm:
"A NEMZETI RADIKALIZMUS"!!
Sajnos azt nem tehetjük meg,így marad nekünk ez,ami van!
Széchenyi???mondta:
"minden népnek,olyan vezetõi vannak,amilyet megérdemelnek(megválasztanak)"ez a mi falunkra is igaz!smiley

Ha valakinek van jó ötlete,akkor írja meg!

Üdv:Jakab Tesó!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
vadas
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 56
Lakóhely: Jászberény
Regisztrált: 2009.01.15
Elküldve: 2009-04-11 05:33
Sziasztok. Lehet már tudni, hogy a civilszervezetek és különbözõ egyesületek, mekkora támogatást kaptak az önkormányzattól erre az évre? smiley Érdekelnének az arányok. Légyszíves aki tudja, tegye ide ki. Kösz. Hali smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-04-08 15:35
Kedves Tag!Igazad van.Ebben a faluban csak olyan beruházásnak mondható toldozgatás-foltozgatás lehetséges, amelyeket az említett kft meg tud csinálni.Itt komolyabb beruházásra sok egyéb mellett azért sem kerülhetne sor mert akkor Õk nem rúghatnának labdába, azaz nem turkálhatnának a zsíros bödönben.EL fog a düh,és a tehetetlenség, amikor olvasom ,hogy Jhidán rendõr lakások ,Jladányon rendõr középiskola épül, holott ehhez az utóbbihoz nálunk is meg vannak a feltételek,csupán szándék ,és elõre látás nincs,de van nagyképûség és hozzá nem értés.Ebben a sanyarú helyzetben több mint bûn az üresen álló fõ úti iskola, a civilek háza a vadas , a volt egészség háza a bölcsõde.Az iskola és a civilek háza tökéletesen megfelelt volna a gimnáziumnak.A korabeli jegyzõkönyvekbõl tudom ,hogy 21 millióért meg akarták vásárolni a bölcsõdét munkahely teremtésre és azok utasították el a javaslatot, akik javasolták a Vadas megvételét 5 millióért,és szintén õk utasították el hogy a ma már szinte semmilyen közmûvelésre nem alkalmas mûv .házat egy vállalkozó megvásárolja.Tragédia és szégyen ami itt megy.A polgi alkalmatlanságának ékes bizonyítéka.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
yangjeng
Tag

Hozzászólások: 31
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.07.23
Elküldve: 2009-04-08 13:34
Tiszteletem!
A felújításokat sorban nyeri a Kes*eny kft., csak súg valaki? smiley Mondjuk könnyû éhbéré dolgoztatni börtöntöltelék sm. fér*eket. Így könnyû alávállalni a többi vállalkozónak. Nézzétek meg, ki nyerte az óvoda felújítást ill. az iskola parkolót! Következõ beruházások: Bölcsöde? Kultúr? vagy éppen a tornaterem ismét? Garancia NUKU! smiley smiley smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
NwLGL
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 423
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.22
Elküldve: 2009-04-07 21:41
Jó kérdés nagyon. A múltkor néztem én is, és azt kell hogy mondjam sajnos, siralmas állatpotban van... mint sokminden itt Szentgyörgyön. smiley smiley
Kérdezem én, mi van pl. a Kultúrházzal? Kié? Mi a sorsa? smiley
A mozi vécéjét is szépen elintézték a fûtéssel.smiley De legalább munkát ad valakiknek...


Képeim


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
yangjeng
Tag

Hozzászólások: 31
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.07.23
Elküldve: 2009-04-07 13:22
Szeretném megtudni azt, hogy a /piros/ iskolával mik a tervek? smiley Azaz a fõ útival. Az is tönkremegy mint a bölcsõde vagy a vadas csárda? smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
terika
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 56
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.27
Elküldve: 2009-03-30 14:28
[quote]bogi írta:
[quote]vadas írta:
Kedves Bogi! Mikor?[/quote]

2006 októberében és 2007-ben az Ifjúsági Majális elõtt. Én úgy tudom![/quote]

Ez így van! A két egyesület már kétszer tartott Hulladékgyûjtési akciót a Vadasban. De valóban sûrûbben kellene...smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
bogi
Tag

Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2009-03-30 14:00
[quote]vadas írta:
Kedves Bogi! Mikor?[/quote]

2006 októberében és 2007-ben az Ifjúsági Majális elõtt. Én úgy tudom!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
xandi990
Tag

Hozzászólások: 5
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.10.10
Elküldve: 2009-03-30 11:53
nem 10-14 éves diákoknak kéne összeszedni az állattetemeket és a használt óvszert. Itt vannak a falu szoc. munkásai. Miért csak a központot takaríttatják velük??? A Vadas is Sztgyörgyön van tudtommal.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

titok
Szerző RE: Észrevételek a faluban
vadas
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 56
Lakóhely: Jászberény
Regisztrált: 2009.01.15
Elküldve: 2009-03-30 11:26
Kedves Bogi! Mikor?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
bogi
Tag

Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2009-03-30 09:40
Sziasztok!
Ha emlékezetem nem csal a Sportolók és az Ifjúsági egyesület közösen szervezett már takarítást a Vadasba.
Az Pedagógusoktól nagyon jó ötlet volt idén is megszervezni, bár szerintem ezt inkább õsszel kellene. de így is nagy eredmény. Gratulálok! Tényleg nem a rossz oldalát kell mindenbe látni. Örüljünk ha valaki csinál valami jó dolgot.
Az oktatásról pedig csak annyit, hogy a környék egyik legerõsebb általános iskolája mûködik nálunk.

Pusszancs


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
lusti
Tag

Hozzászólások: 26
Regisztrált: 2009.03.30
Elküldve: 2009-03-30 09:38
Tiszteletem mindenkinek!

Nem csodálkozom a faluház férfi WC állapotán. Ennek az épületnek sincs gazdája, CSAK papíron: az pedig a helyi önkormányzat. smiley Itt egy rendezvényt illetve egy vásárt sem szabad megrendezni, elképesztõ állapotok vannak. A pissouár nem mûködik, a mosdó hidegvizes és a WC borzalmaz. Elhanyagolt! ,:Ð Köszönöm a hozzászólás lehetõségét.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
vadas
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 56
Lakóhely: Jászberény
Regisztrált: 2009.01.15
Elküldve: 2009-03-29 23:34
Valóban lehetne ilyen programokat gyakrabban is szervezni. Az elmúlt években ilyesmi nem volt. smiley Hátha megindult valami. Nem csak az iskolásoknak kellene szedni a szemetet, ott van a sport kör is. Jó részt csak õk használják a vadast, ilyen módon egy kis takarításban is részt vehetnének. Vagy! fogjunk össze: civil szervezetek, vállalkozók stb. és együtt mutassunk példát.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
NwLGL
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 423
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.22
Elküldve: 2009-03-28 21:43
azt nem értem, miért kell a jóban is a rosszat látni, miért nem lehet örülni semminek... smiley Azt kell mondjam sajnos, hogy ez tipikus magyar szokás, amire egyáltalán nem vagyok büszke.

Én azért örülök, hogy szedték a szemetet, mert rajtuk kívül sajnos senki másnak nem jutott eszébe.

Biztos van abban valami amit mondasz, sajnos nem tudok errõl veled vitatkozni. Nem nagyon vagyok képben ilyen dolgokról: Ki hogyan tanít, milyen a színvonal. A személyeskedést meg egy kicsit visszább vehetnéd.
Azért sajnálom ilyenkor nagyon, hogy nem sokan irkálnak ide, mert így nincs vitapartner és így nagyon egyoldalú a fórum. Nagyon szeretném ilyenkor meghallgatni a másik oldal véleményét is, és szerintem nem csak én vagyok így vele.

Mi teret adunk mindenkinek, csak sajnos nem használják ki.


Képeim


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Oldal: 28 / 34 << < 25 26 27 28 29 30 31 > >>
Ugrás a fórumra:


Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Nem vagy még tag?
Kattints ide, hogy regisztrálj.



Neked nem kerül semmibe csupán 2 percedbe,
de ezzel elismered a munkánkat!


Elfelejtetted a jelszavad?
Kérj egy újat itt.
Cookie Info

Honlapunkon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében.
Amennyiben szeretnél vele megismerkedni, ITT bővebb információt találsz róla.


Ki, mit néz?
54.36.149.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
85.208.96.xxx @ forum...
18.223.171.xxx @ photo...
3.15.202.xxx @ photo...
3.146.255.xxx @ forum...

Egyszerre 179 fő a rekord.

Fórumtémák

Friss hozzászólások
Betörés!!! 159 hete
Észrevétel... 214 hete
Egyéb videók 443 hete
Zene 446 hete
Utcanev valt... 447 hete
Országos po... 497 hete
Humoros videók 520 hete
Vadas 534 hete
Emlékek 609 hete
Kifestõk, s... 630 hete

Legnépszerűbb témák
Észrevételek a fa... [668]
Országos politika [317]
Vicc [240]
Parlamenti Választ... [180]
Önkormányzati vá... [139]

Bejelentketés után "kattintható" lesz, addig használd a menüt.

Szavazás

Hogyan értékelnéd a 2023-as évet településünk szempontjából?

Nagyon jó volt, csak így tovább.

Idén több fejlesztés kellene.

Semleges.

Nem volt jó.

Szavazáshoz be kell jelentkezni
Lájkolj!

Security System 1.8.3 © 2006 by BS-Fusion Deutschland
16223 kísérlet blokkolva

Szomszédos települések: Jánoshida, Jászladány, Szászberek ; Környező városok: Abony, Cegléd, Jászapáti, Jászberény, Nagykáta, Szolnok, Újszász
Te vagy a(z) . látogatónk.
Copyright © 2008-2024
Jászalsószentgyörgy
PHP-Fusion v6.01
voodz by: sonar