Fórumtéma - Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! 

 

 

Navigáció
Történelem
Térkép
Címjegyzék
Helyi Hírek
Helyi Sajtó
Játékok
Cikkek
Galéria
Fórum
Chat
Idõjárás
Vendégkönyv
Apróhirdetés
Letöltések
Linkek
Keresés
Kapcsolatfelvétel
Gy.I.K. (FAQ)
Bemutatkozások
Képviselõ-Testület
Ifjúsági Egyesület

Véletlen képek a Galériából



Utoljára feltöltött kép:

2024041418322113_t1.JPG
Győztes csapat.


+ több új kép


Utoljára létrehozott albumok:

Lakástűz a Zagyva úton.
2024.03.14. Megemlékezés
Mindenki Karácsonya 2023
Mikulás járja a falut.
Örök Ifjak Nyugdíjas...
Utoljára feladott hirdetések:

Régi lakások elör...
Kerékpárok, Motork...
Vállalom - fürdõ...
REDONY KÉSZÍTÉS. ...

Online felhasználók
Vendég: 4
Nincs Online tag

Regisztráltak: 1,375
Legújabb tag: undisclosed
Híreink egy részét nekik köszönhetjük:

SzolJOn.hu
Police.hu
MTI.hu


Köszönjük!

Híreink
Illegálisan vágtak ki több száz fát Jászalsószentgyörgyön. [439 megnyitás] Vármegyei II. osztály 24. forduló [126 megnyitás] Meghívó műsorestre [113 megnyitás] Ünnepi miserend [202 megnyitás] Régi vágyuk vált valóra a fontos jászalsószentgyörgyi földút mellett élőknek [230 megnyitás] 200 millió forintból újul meg az úthálózat és a közvilágítás Jászalsószentgyörgyön [376 megnyitás] Súlykorlátozás lép életbe Szolnok és Jászberény környékén [243 megnyitás] Szerdán kupa mérkőzés a Vadasban. [425 megnyitás] Év végéig nyolc szakaszban tervezik meg a 32.-es főút felújítását. [1153 megnyitás] Érdekfeszítő helytörténeti írásokat mutattak be Jászalsószentgyörgyön [397 megnyitás]


Figyelem

A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !


Ha még nem regisztráltál kattints IDE !

(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!)

Fórumtéma megtekintése
Fórum | Településünk | Hazai pálya
Oldal: 25 / 34 << < 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Szerző RE: Észrevételek a faluban
BugaJakab
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 419
Regisztrált: 2008.06.27
Elküldve: 2009-08-14 15:58
[quote]vadas írta:
Sziasztok, a nagy távolból!

Érdeklõdöm!
Több föld utcát felújítanak a településen, az egyik a Vízsor.
Azt szeretném megtudni miért szednek 12.000 Ft-ot a lakóktól?
Pályázatból van nyerve a pénz a murvás kõre? Mi kerül ennyibe. smiley
[/quote]

Amiért a szennyvízért is!smiley
Ott is pályázati pénz volt 900 milla,200 milla a vízmûért,plussz a mi 150?ezer forintunk!smileysmiley
Nos ennyiért egy fillér nélkül kellett volna bekötniük,ahogy máshol is.

Aki kíváncsi rá,keresen egy 10-15-es várost hasonló beruházással!smiley

Ja,és nem fiszetnek 1100 forintot m3-réért,ami ugye megint nem elhanyagolható!smiley

Mondjuk végre van EGY CSAP a Vadasban,"BRAVÓ",ez aztán a vívmány emberek!?smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
yangjeng
Tag

Hozzászólások: 31
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.07.23
Elküldve: 2009-08-12 22:59
Sziasztok, üdv mindenkinek!
Felpörögtek az események a Vadasban. Nyitva áll a sorompó mindenki elõtt!

Ennyit elöljáróban!

VÉGRE! Több mint 1 év után van közkút a vadasban! A kirándulók és a játszani vágyó gyerekek meg tudnak frissülni a kút segítségével. smiley

De számomra még nem tisztázott, õrzik a vadast? Hogy, mind ez megmaradjon az utókornak . . .

A sokat emlegettet Faluház WC-je is megszépült a penész áradattól, ki lett meszelve. smiley

Szerintetek ez a jövõ évi választás kérdése-gyümölcse, vagy csak szimplán a beígért tervek sormenete. . . ?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
jkte
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 20
Regisztrált: 2008.05.26
Elküldve: 2009-07-14 10:40
Kedves Vadas!

Pontosan nem tudom mi mennyibe kerül, de a 12ezer csak töredéke a költségeknek. Ez egyfajta hozzájárulás. Mi az Arany János úton év(tized)ekkel ezelõtt ennek a többszörösét fizettük be. Igaz ott lett aszfaltburkolat is.
Az útalap készítés nem pályázatból készül, hanem az Önkormányzat fejlesztési tartalékából.
A pályázat helyben lett kiírva, ahol az utcaközösségek pályázhattak a munkák elvégzésére.
A költségek között azért jelentkezik az alap kiásása, elszállítása, a kõ szállítása és rakodása, tömörítése stb. Kb. 4-5ezer Ft/négyzetméter.
A hozzájárulás pedig szükséges ahhoz, hogy a lakók sajátjuknak érezzék az utat, vigyázzanak rá pl. vízelvezetés, sárfelhordás, felbontás.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
vadas
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 56
Lakóhely: Jászberény
Regisztrált: 2009.01.15
Elküldve: 2009-07-13 23:54
Sziasztok, a nagy távolból!

Érdeklõdöm!
Több föld utcát felújítanak a településen, az egyik a Vízsor.
Azt szeretném megtudni miért szednek 12.000 Ft-ot a lakóktól?
Pályázatból van nyerve a pénz a murvás kõre? Mi kerül ennyibe. smiley



* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
admin
Fő Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 797
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.17
Elküldve: 2009-07-11 22:32
Úgy tûnik, csak lesz valami a Vadasból mert van mozgolódás odalent. Csak azt nem értem hogy az a leszakadt villanyvezeték nem zavar senkit a focipálya szélén smiley vagy az a villanypásztor?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

jaszalsoszentgyorgy.lapja.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
lusti
Tag

Hozzászólások: 26
Regisztrált: 2009.03.30
Elküldve: 2009-07-01 13:42
Valóban beázik a faluház nagyterme! Akárcsak a tornaterem teteje! smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
petymeg79
Tag

Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2009.06.24
Elküldve: 2009-06-30 12:12
Igazad van admin könnyebb beszélni mint cselekedeni, és hozzáteszem nem megy minden rögtön és azonnal. Én úgy tudom, hogy a Vadasban csak a Wc készül el aug 20-ra és a parkot takarítják és az öltözõt renoválják, a csárdát és a játszóteret késõbb .Szerintem ez is örömteli, hiszen több évtizede várunk rá.

A Faluházra nemrég kb 2003 költöttek majd tíz milliót (régi polgi) mégis beázik?
Ha még a Zagyva-híd is elkészül (effelõl vannak kétségeim) akkor valóban vannak jó dolgok kialakulóban és némi dicséret illeti a polgit és a képvielõket....


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
lusti
Tag

Hozzászólások: 26
Regisztrált: 2009.03.30
Elküldve: 2009-06-29 12:46
[b]Elküldve: 2009-03-30 09:38
Tiszteletem mindenkinek!

Nem csodálkozom a faluház férfi WC állapotán. Ennek az épületnek sincs gazdája, CSAK papíron: az pedig a helyi önkormányzat. Itt egy rendezvényt illetve egy vásárt sem szabad megrendezni, elképesztõ állapotok vannak. A pissouár nem mûködik, a mosdó hidegvizes és a WC borzalmaz. Elhanyagolt! Köszönöm a hozzászólás lehetõségét. [/b]

Eltelt majd 3 hónap! Azóta sem történt semmi változás a WC-kel, biztos elõbbre való az önkormányzati épületek külsõ szépítgetése a nagyközönség számára.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
NwLGL
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 423
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.22
Elküldve: 2009-06-27 01:35
@ admin
És akkor már rá lehet menni a fûre? smiley
Viccet félretéve, ha tényleg megvalósul, ez egy dicséretes dolog. smiley
Nem fényezni akarom õket, mert tudom van 100 meg 100 más dolog, (pályázatok, munkahelyteremtés) aminek ennél sokkal jobban neki kéne feküdniük, de ez nagyon ráfér már a Vadasra! Próbáljuk ezt is értékelni.
Örülök annak is hogy a Szent Imrét is rendbe rakják, nem hagyják teljesen tönkremenni. (Pedig nagyon azt hittem...) Nagy kérdés még számomra a régi Mûvház. És a Mozi épületére is ráférne már a renoválás. (Beázik a tetõ, WC tiszta penész, stbstb..)

@papi
Sajnos rengeteg a hangember ebben a faluban, de hogy két fûszálat keresztbe rakjon, ahhoz már nem fûlik a foga senkinek... smiley

@Firedog
"...Lézengenek a tücskök! Délelõtt is - délután is + este is, más dolguk sincs!..."

...pillangókést csattogtatva fényes nappal a piactéren.

"...Ott szívesen dolgoznék társadalmi munkát, de ITT,: hogy széttiporják, szétlopják!..."

Ezek ellen is lehetne tenni, ha nem is sokat. Be lehet lépni a polgárõrségbe, erõsíteni õket. Tudom nem sok, de sajnos jelen pillanatban semmilyen más alternatívát nem látok az ilyesmi ellen. ( Pedig lennének ötleteim smiley Lásd itt. ) Ez is társadalmi munka, csak annyi kötelezettséggel, amennyit be tudsz vállalni és pont az ellen tennél valamit, ami miatt panaszkodsz.

Na további szép estét, és ennél Szebb Jövõt! Mert ránkfér. smiley


Képeim


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
admin
Fő Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 797
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.17
Elküldve: 2009-06-26 16:22
Augusztus 20.-a II. Családi nap a Vadasban, addigra teljesen átalakul az erdõ és környéke (játszótér, vizesblokk, csárda stb.) nyilatkozta Sz.Imre a Trio TV-ben.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

jaszalsoszentgyorgy.lapja.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
bogi
Tag

Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2009-06-26 14:50
[quote]papi írta:
Ezek a gyerekek már most megtapasztalták, hogy itt nem ismerik el teljesítményüket ,szemben más településen.[/quote]

Kedves Papi!

A régi polgi valóban jól csinálta ezt, de azért jelenleg nincs olyan helyzetben az önkormányzat, hogy 30.000Ft-ot adjon 25 gyereknek. Jánoshidán szerintem alig van kitünõ tanuló. Hiszen minden jobbképességû gyereket aátírattak Jászboldogházára, vagy szentgyörgyre.

Más...

Az Ifjúsági Egyesület pont ezért szervez egy jutalomkirándulást Veresegyházára és Gödöllõre a kitünõ tanuló gyerekek részére. A gyerekek nagyon örültek neki. Az Én lányom is megy és már alig várja.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-06-26 13:26
Kedves Firedog.Pontosan tisztában vagyok azzal amirõl beszélsz,de addig míg ennyi közömbös,mások problémái iránt érzéketlen ember él ebben a faluban,addig csak polemizálunk és nem cselekszünk.Kis cinizmussal azt is mondhatnám szinte élvezünk más baján. Tudod,ebben a faluban õk mindent megtehetnek mindaddig ,amíg szavazataikat pénzért meg lehet venni.És ez lesz jövõre is.Nekünk hetekre elõre be kell jelentkeznünk ,hogy elmondhassuk problémáinkat, õket soron kívül fogadja.Mi másodrendûek vagyunk saját falunkban.Nézd meg,Jánoshidán a kitûnõ tanulók 5.ik osztálytól kezdve 30000 ft-ot kapnak az önkormányzattól,ezt az összeget 8.ik végén kamatokkal együtt kapják meg/ ez kb. 180ezer ft./Itt is volt egy szép hagyomány ,a régi polgi minden évben saját pénzén megvendégelte a kitûnõ tanulókat és oklevelet adott nekik.A fiam máig õrzi ezeket.De mivel az elõzõ polgi csinálta,természetesen ez nem jó.Pedig ha tudná hogy ezzel milyen erkölcsi kárt okozott.Ezek a gyerekek már most megtapasztalták, hogy itt nem ismerik el teljesítményüket ,szemben más településen.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
terika
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 56
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.27
Elküldve: 2009-06-26 12:05
1952 . évi IV. törvény 2. § (3) bekezdése szerint a házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében, az erre rendelt hivatalos helyiségben történik, azonban e szabály alól a jegyzõ rendkívüli körülmény esetén felmentést adhat.

Ha valakit érdekel van egy másik törvény is:
1982. évi 17. törvényerejû rendelet az anyakönyvekrõl, a házasságkö-tési eljárásról és a névviselésrõl




* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-06-26 08:59
Kedves Firedog.Te is beleestél abba a hamis ,-tõlem igen csak távol álló -és egyben a legkényelmesebb helyzetbe, hogy ami nincs,annak a pénz hiánya az oka.Ez téves,és egy közösség szempontjából veszélyes gondolkodás,mert azt sugalja ,azért nem csinálunk semmit,mert nincs pénz.Olvasok tudósításokat,melyekben 200 , 300 , 500, fõs települések nagyszerû dolgokat csinálnak pénz nélkül.Ehhez viszont csak annyi kell,hogy magukénak érezzék azt a helyet ahol laknak,élnek.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-06-25 21:55
Kedves petymeg.Rosszul emlékszel . A kerítést 2 éve hordták szét. Én úgy tudom , hogy polgári esküvõt bár hol lehet kötni pl ejtõernyõsök a levegõben, búvárok a víz alatt, mint ahogy már láttam is a tv ben.Másutt világ találkozó , falunap,nívós rendezvények vannak, nálunk ez.Mi itt a baj?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
bogi
Tag

Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2009-06-25 10:48
[quote]admin írta:
Miféle lakodáré lesz július 04.-én?
Hallottatok róla valamit? smiley[/quote]


Én úgy gondolom, hogy sem a parkólóban és sem a szökõkútnál nem lesz esküvõ, ugyanis szentgyörgyön csak a Házasságkötõ terem van, ahol szertartást lehet lebonyolítani. A törvény nem engedi csak úgy akárhol megrendezni a szertartást Magyarországon. Bár szerintem máshol sem. Miért is lennének õk kivételek? Mert c.g...ok?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
petymeg79
Tag

Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2009.06.24
Elküldve: 2009-06-24 19:43
Sok mindenben igazad lehet papi, bár szerintem ez a kerítés dolog nem annyira nagy ügy egyébként is régi polgi idejekor szedték szét.
Vigyázz a fogalmazással fejlõdés csak egy van fejlesztések vannak!
Mirõl beszéltek a rádióban nem hallottam?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-06-24 09:53
kedves Firedog. Én már többször jeleztem, illetve kérdeztem,hova lett a több 100 ezer ft.ot érõ vaskerítés és az új egészség háztól a kovácsolt díszkerítés.Ezt egyetlen egy bizottság, egyetlen egy képviselõ idáig nem kérdezte meg. Hát én most újra meg kérdezem: HOVA LETT? /állítólag egy a Jászberényben épülõ háznál/Fel szólítom a Pénzügyi Bizottság vezetõjét rendeljen el vizsgálatot.A Délibáb utat tavaly aszfaltozták, most meg lehet nézni,hogy milyen állapotban van.Más:nem röhej ,hogy a ....nem folytatom mert vendégem érkezett. ,majd fojt. köv.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: észrevételek a faluban
papi
Tag

Hozzászólások: 98
Regisztrált: 2008.09.13
Elküldve: 2009-06-21 21:55
Dicsérendõ ,hogy ennyi közmunkás dolgozik,csak hogy nekik értelmes munkát kellene adni.Nem tudom,hogy a közmunkásoknak mi köze van V. Miklós képviselõ erdejéhez,vagy a kft területéhez,amit takarítanak?Olvasom a Krónikát, hát ilyen önfényesítést még Elqró Ferkó sem engedett meg magának.A tragédia csupán az , hogy elhisszük itt"minden nagyon szép, minden nagyon jó" ,hisz a polgi mindennel meg van elégedve.Valamelyik nap a Trió rádióban halottam a vele készült riportot,az sem volt semmi.Túl azon ,hogy fogalmazási képessége,szókészlete nem egy Kazinczy mérce,errõl nem tehet,de arról igen ,hogy ne hazudozzon.Ha szét nézne ,hogy a környezõ településeken milyen fejlõdések vannak, szégyellnie kellene magát.Vagy csak ilyen kis dolgokra képes?-toldozni-foltozni.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
admin
Fő Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 797
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.17
Elküldve: 2009-06-21 11:47
Egy kis helyreigazítás:
Nem Váradi hanem Rékasi Familia (az ifjú pár mindkét tagja vidéki) , nem a parkolóban hanem a szökõkútnál lesz kimondva a boldogító igen.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

jaszalsoszentgyorgy.lapja.hu
Oldal: 25 / 34 << < 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Ugrás a fórumra:


Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Nem vagy még tag?
Kattints ide, hogy regisztrálj.



Neked nem kerül semmibe csupán 2 percedbe,
de ezzel elismered a munkánkat!


Elfelejtetted a jelszavad?
Kérj egy újat itt.
Cookie Info

Honlapunkon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében.
Amennyiben szeretnél vele megismerkedni, ITT bővebb információt találsz róla.


Ki, mit néz?
54.36.148.xxx @ photo...
3.145.183.xxx @ forum...
84.2.99.xxx @ photo...
85.208.96.xxx @ news.php

Egyszerre 179 fő a rekord.

Fórumtémák

Friss hozzászólások
Betörés!!! 158 hete
Észrevétel... 213 hete
Egyéb videók 442 hete
Zene 445 hete
Utcanev valt... 446 hete
Országos po... 497 hete
Humoros videók 520 hete
Vadas 533 hete
Emlékek 608 hete
Kifestõk, s... 629 hete

Legnépszerűbb témák
Észrevételek a fa... [668]
Országos politika [317]
Vicc [240]
Parlamenti Választ... [180]
Önkormányzati vá... [139]

Bejelentketés után "kattintható" lesz, addig használd a menüt.

Szavazás

Hogyan értékelnéd a 2023-as évet településünk szempontjából?

Nagyon jó volt, csak így tovább.

Idén több fejlesztés kellene.

Semleges.

Nem volt jó.

Szavazáshoz be kell jelentkezni
Lájkolj!

Security System 1.8.3 © 2006 by BS-Fusion Deutschland
16215 kísérlet blokkolva

Szomszédos települések: Jánoshida, Jászladány, Szászberek ; Környező városok: Abony, Cegléd, Jászapáti, Jászberény, Nagykáta, Szolnok, Újszász
Te vagy a(z) . látogatónk.
Copyright © 2008-2024
Jászalsószentgyörgy
PHP-Fusion v6.01
voodz by: sonar