Fórumtéma - Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! 

 

 

Navigáció
Történelem
Térkép
Címjegyzék
Helyi Hírek
Helyi Sajtó
Játékok
Cikkek
Galéria
Fórum
Chat
Idõjárás
Vendégkönyv
Apróhirdetés
Letöltések
Linkek
Keresés
Kapcsolatfelvétel
Gy.I.K. (FAQ)
Bemutatkozások
Képviselõ-Testület
Ifjúsági Egyesület

Véletlen képek a Galériából



Utoljára feltöltött kép:

202403271320090_t1.JPG
2024.03.27


+ több új kép


Utoljára létrehozott albumok:

Lakástűz a Zagyva úton.
2024.03.14. Megemlékezés
Mindenki Karácsonya 2023
Mikulás járja a falut.
Örök Ifjak Nyugdíjas...
Utoljára feladott hirdetések:

Régi lakások elör...
Kerékpárok, Motork...
Vállalom - fürdõ...
REDONY KÉSZÍTÉS. ...

Online felhasználók
Vendég: 4
Nincs Online tag

Regisztráltak: 1,373
Legújabb tag: Puredevil
Híreink egy részét nekik köszönhetjük:

SzolJOn.hu
Police.hu
MTI.hu


Köszönjük!

Híreink
Lángolt egy vályogház Jászalsószentgyörgyön [713 megnyitás] Ünnepi miserend [71 megnyitás] Régi vágyuk vált valóra a fontos jászalsószentgyörgyi földút mellett élőknek [191 megnyitás] 200 millió forintból újul meg az úthálózat és a közvilágítás Jászalsószentgyörgyön [241 megnyitás] Súlykorlátozás lép életbe Szolnok és Jászberény környékén [159 megnyitás] Szerdán kupa mérkőzés a Vadasban. [333 megnyitás] Év végéig nyolc szakaszban tervezik meg a 32.-es főút felújítását. [786 megnyitás] Érdekfeszítő helytörténeti írásokat mutattak be Jászalsószentgyörgyön [358 megnyitás] 2024.01.01-től az M4-es teljes hosszán díjköteles lesz [290 megnyitás] Jászalsószentgyörgy: Ahol szoborral álítottak emléket a költő feledhetetlen életművének [1838 megnyitás]


Figyelem

A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !


Ha még nem regisztráltál kattints IDE !

(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!)

Fórumtéma megtekintése
Fórum | Településünk | Hazai pálya
Oldal: 15 / 34 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
Szerző RE: Észrevételek a faluban
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-06-21 18:58
[quote]tux írta:
[quote]senki75 írta:

Egy oldalt engedjetek, hogy mutassak, sajnálom nem jobbikos oldal http://www.romapage.hu/hircentrum/article/71053/71/
.[/quote]

Köszönöm a linket. Érdekes és tanulságos[/quote]

Ez alapjan egymas kozti leszamolasokrol van szo , nem pedig a hivatalok, /birosag vegzi ki oket. Senki irasabol ezt lehetett leszurni. (azaz hogy van halalbuntetes , holott ez nem igy van )


[quote]Another reason that Gypsies have to be mobile is the practice of blood
feuding, an important component in their culture which regulates much of their
everyday life. The blood feud is an integral part of the system of justice among
the Finnish Gypsies. The term refers to their practice of revenge killing, i.e.
relatives of a Gypsy killed by another Gypsy will take revenge on the killer and
his (or her) relatives.[/quote]

Itt is arrol ir, hogy revansot vesznek (gyilkos bosszut allnak ) az illeton. Illetve hogy az eletuk fontos resze.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
tux
Tag

Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2009.12.17
Elküldve: 2010-06-21 13:46
[quote]senki75 írta:

Egy oldalt engedjetek, hogy mutassak, sajnálom nem jobbikos oldal http://www.romapage.hu/hircentrum/article/71053/71/
.[/quote]

Köszönöm a linket. Érdekes és tanulságos


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-16 11:56
Akkor térjünk vissza smiley

Itt egy komoly felhívás! Iwiwen olvasható:

Jászalsószentgyörgyiek
FIGYELEM!!!

A Jászalsószentgyörgyi Polgárõrség gyûjtést rendez az árvízkárosultak részére

2010.június 16.-án (Szerda) 8-19 óra között a Civil Szervezetek Házában.

Várunk minden olyan felajánlást, mellyel segíthetnénk az árvízkárosultakon.
Ezek lehetnek:
- tartós élelmiszer: cukor, liszt, száraztészta, bébiétel, zacskós leves, konzervek stb.

- bútorok, háztartási gépek: asztalok, ágyak, heverõk, szekrénysor, konyhabútor, gáztûzhely, vasaló, porszívó, hûtõláda, hûtõszekrény, szõnyegek

- ruházat: bármelyik évszakra megfelelõ, kortól, nemtõl független, tisztára mosott és vasalt ruhák


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
admin
Fő Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 797
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.17
Elküldve: 2010-06-16 10:13
[quote]tux írta:
[quote]kimmo írta:
Igaz az, hogy traffipaxokat szereltek a falu mindkét végére?? Ha igen, pontosan hová? Már mûködnek?
Köszi![/quote]

Szerintem térfigyelõ kamerák.[/quote]

Én is úgy tudom hogy a községünk térfigyelõ rendszerének részét képezik, ezekkel követhetõ nyomon a ki- és bejövõ forgalom.
Hogy hol található? Mikor kiérsz a településünkrõl fordulj meg és egy nagy oszlopon látsz valami kamera szerû dolgot, na az az! smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

jaszalsoszentgyorgy.lapja.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
admin
Fő Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 797
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.17
Elküldve: 2010-06-16 09:59
Jó lenne visszakanyarodni a fórum eredeti témájához... smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

jaszalsoszentgyorgy.lapja.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-16 09:32
Elismerem h.ü.ly.e vagyok, nagyképû, kioktató, meg akarlak gyõzni az igazamról, ja és mûveletlen, gondolj bármit rólam, szíved joga. Mint írtam a saját véleményemet mondtam el, kezdhetsz vele bármit, ha jól esik dobd a kukába. Az eddigi életem egyre inkább erõsíti bennem ezeket az érzéseket.
Sajnálom, hogy lemaradok a pártiroda elismerésérõl, gondolom akkor jutalmat sem kapok az orosz pénzbõl. Máskor jobban dolgozom, de lehet máskor nem küldenek ide. A segítségedet szeretném kérni kimmo, hogy milyen kampány fogásokat alkalmazzak, mert népszerûsítenem kell a Jobbikot.
A hazaárulót tõlem idézted? nem rémlik, hogy bárkire mondtam volna, ezt is fel kell vennem a repertoáromba.
Egy oldalt engedjetek, hogy mutassak, sajnálom nem jobbikos oldal http://www.romapage.hu/hircentrum/article/71053/71/
Itt az idõ a narancsködre!
Ne haragudjatok, hogy írtam, tudom még nincs itt az idõ a demokráciára.

Egy megbukott Jobbikos.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-06-15 23:54
[quote]tux írta:
A magyarság (szerintem) kulturális, nyelvi és érzelmi alapokon nyugszik.[/quote]
Ennyi. Ehhez semmit nem lehet hozzáfûzni smiley smiley smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
tux
Tag

Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2009.12.17
Elküldve: 2010-06-15 23:02
[quote]tildy írta:
Voltak és vannak népek, akik sikeresen asszimilálódtak (szomszédunk, Mariska néni szlovák volt, imádtuk) , ilyenek pl. a jászok,a magyarországi svábok, szászok.[/quote]

Ráadásul ezek az asszimilálódott emberek, népek sokszor büszkébbek magyarságukra és jobban óvják azt, mint a régebbi magyarok.

Meg kellene értenie a hõzöngõ mély-magyaroknak, hogy olyan hogy magyar, genetikai alapon nincs. A magyarság (szerintem) kulturális, nyelvi és érzelmi alapokon nyugszik.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
kimmo
Tag

Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2010.06.15
Elküldve: 2010-06-15 22:57
Tudod mit, senki75!

Ne vitatkozz **lyékkel, mert lesüllyedsz a szintjükre, és legyõznek a rutinjukkal.
Ezt teszem, nem vitatkozom veled, elvakult és tájékozatlan vagy. Szerencsére ez a kisebbség ebben az országban.:-DDD
Bocs, de tényleg azt hittem, értelmesebb vagy ennél. Még én vagyok kioktató? Hahhahhaa:-DDD

Ha nem vennéd észre, ezekkel a megnyilvánulásokkal állítod ki a jobbikról a szégyenteljes bizonyítványt. Nem észérvekkel vitatkozol, hanem akár erõszakosan is meg akarsz gyõzni a SAJÁT igazadról mindenkit. Aki nem ért veled egyet, az hazaáruló, gyûlölni való. Csodálkozol, hogy ennyien ódzkodnak tõletek?? Gratulálok, és köszönöm, hogy ilyen szépen rombolod a jobbik népszerûségét, ezért nem dícsérnének meg a pártirodában!:-)))

Szebb (JOBBIKMENTES) jövõt!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-06-15 22:50
Nem próbálok meg, mert egyszerûen fizikailag képtelenség önfenntartónak lenni e a magyar államnak. Nem is lehet, de nagyon sokan nem is örülnénk neki.
Vagyis nem, legyen csak videoton meg orion tévé, mint választék, meg persze Suzuki, mercedes, meg opel , autóválaszték, jah az sem, mert õk nem lennének. A finnországi dologra meg: Igen, én meg most jöttem a falvédõrõl.De elhiszem neked, mutass angol és vagy magyar nyelvû, HITELES forrást. Jobbik weboldal, kurucinfó nem ér. De tudod mit, megkérdem a Finnországban élõ jóbarátom, mondja már el, mi is a valós helyzet....
Senki nem mondta amúgy, hogy a cigányokhoz kéne alkalmazkodni, ez max a te ideád. Voltak és vannak népek, akik sikeresen asszimilálódtak (szomszédunk, Mariska néni szlovák volt, imádtuk) , ilyenek pl. a jászok,a magyarországi svábok, szászok.

Ez a finnországos csúsztatás nagyon nem kellett ... Kicsit hiteltelenné teszi a többit. (Svédországot nem, Norvégiát valamennyire ismerem, éltem ott. Azt tudom, hogy az elsõ kiosk feltörések 56- után menekült magyarok nevéhez kötõdnek. Ottani magyarok és norvégok mondták. Próbálok hteles infót is keresni róla)


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
tux
Tag

Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2009.12.17
Elküldve: 2010-06-15 22:34
[quote]senki75 írta:
A finnországi "bõdületes marhaságot" vedd ki belõle, maradt Olaszország, Románia, Szlovákia. Itt megoldották a cigánybûnözõk kérdését, vagy azt nem vonod kétségbe? Egyébként ha meghallgatod a Jobbikos felszólalásokat, beszélnek róla a Parlamentben, nem vonta senki kétségbe az igaz mondásukat. Vagy lehet félreértettelek.[/quote] Sajnos a bûnözõk, és a cigány bûnözõk kérdését sehol sem oldották még meg. Nekem szerencsére nem szükséges sem a Jobbikos sem más pártbeli felszólalásokat meghallgatnom, hogy tudjam mi a véleményem a dolgokról. Azt gondolom a Jobbikos Urak és Hölgyek sem birtokolják az abszolút igazságot, már csak azért sem mert az nem létezik.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-15 22:21
A finnországi "bõdületes marhaságot" vedd ki belõle, maradt Olaszország, Románia, Szlovákia. Itt megoldották a cigánybûnözõk kérdését, vagy azt nem vonod kétségbe? Egyébként ha meghallgatod a Jobbikos felszólalásokat, beszélnek róla a Parlamentben, nem vonta senki kétségbe az igazmondásukat. Vagy lehet félreértettelek. A félreértések elkerülése véget a magyar súlyos bûnelkövetõkre is ugyanezt alkalmaznám. A Jobbik errõl is beszélt, önfenntartó börtönökre és a halálbüntetés visszaállítására van szükség. Értékrendbeli különbségek vannak, amíg a Fidesz miniszterelnöke megdicséri a rabokat, hogy megmozdították magukat a kényelembõl és dolgoztak, addig a Jobbik vezetõje azt mondja ez a legtermészetesebb dolog, nem csak a vészhelyzetben kellene dolgozniuk, hanem állandóan, ugyanis ha enni akarnak, akkor lehet követ törni, utat építeni vagy bármi mást.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tux
Tag

Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2009.12.17
Elküldve: 2010-06-15 22:10
[quote]senki75 írta:
tux! vedd ki azt a mondatot, akkor te csak azt nézd ami maradt. Jobban fest?[/quote]


????


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-15 22:08
tux! vedd ki azt a mondatot, akkor te csak azt nézd ami maradt. Jobban fest?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tux
Tag

Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2009.12.17
Elküldve: 2010-06-15 22:05
[quote]senki75 írta:
Finnországban a súlyos bûncselekményen kapott cigányt rögtön a helyszínen kivégzik, a hivatalok néma beleegyezésével.[/quote]

senki75!
Ezt a bõdületes marhaságot melyik szaklapban olvastad?
Ja persze a kuruc.info...


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-15 21:59
A lényeget lehagytam. Ezt az iwiwen olvastam:
Jászalsószentgyörgyiek
FIGYELEM!!!

A Jászalsószentgyörgyi Polgárõrség gyûjtést rendez az árvízkárosultak részére

2010.június 16.-án (Szerda) 8-19 óra között a Civil Szervezetek Házában.

Várunk minden olyan felajánlást, mellyel segíthetnénk az árvízkárosultakon.
Ezek lehetnek:
- tartós élelmiszer: cukor, liszt, száraztészta, bébiétel, zacskós leves, konzervek stb.

- bútorok, háztartási gépek: asztalok, ágyak, heverõk, szekrénysor, konyhabútor, gáztûzhely, vasaló, porszívó, hûtõláda, hûtõszekrény, szõnyegek

- ruházat: bármelyik évszakra megfelelõ, kortól, nemtõl független, tisztára mosott és vasalt ruhák


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-15 21:56
tildy! Huh, te meg sem próbálsz globalizáció mentes világban gondolkozni. Európában egyre inkább kezdik felismerni a lokalizáció elõnyeit, mi még itt járunk, hogy támogassuk a multikat, mert éhbérért munkát ad. Gondolom sejted miért nem Svédországban van az Electrolux gyár. Érdekes módon, Olaszországban, Romániában, Szlovákiában nem okoz gondot a beilleszkedésre alkalmatlan cigányokat fallal körülvéve vagy táborokba zárva élnek. Finnországban a súlyos bûncselekményen kapott cigányt rögtön a helyszínen kivégzik, a hivatalok néma beleegyezésével. Érdekes módon ezek az államok még mindig az Unió tagjai. Véleményem szerint nincs különbség ember és ember között, de ha adott egy ország vannak törvényei amit be kell tartani mindenkinek, a szokásaikat tiszteletben kell tartani. Ha mi alkalmazkodunk a cigányokhoz, éjszakákig tartó kártya party, mulatozás, segélyeken való élet, iskola kerülés, munka kerülés, szóval ez hova is vezetne?! Azok a cigány emberek akik nem ezt teszik, hanem tisztességesen élik az életük, tisztességesen nevelik a gyermekük, valószínûleg alkalmazkodtak a befogadó ország erkölcseihez, törvényeihez. Sajnos nem õk vannak többségben, minden elismerésem nekik, mert rájuk is sütik a tolvaj cigány és hasonló kifejezéseket. 20 éve õk is az elméleti demokráciában élnek, kaptak új lakásokat, kaptak támogatásokat, kaptak cigánykvótát a felsõ oktatásban, szóval ezek közül én semmit nem kaptam, de azt kaptam, hogy a fizetésem 37%-át be kellett fizetnem állam bácsinak, azt kaptam, hogy minden egyes napommal el kell számolnom a hivataloknak, hol is dolgoztam, mennyit is fizettem be. Szóval lehetne ragozni, ezt vagy érted vagy sem. Még valami az Izraelben történõ népirtást nem a Jobbik ítéli el, hanem minden tisztességes ember. Szebb Jövõt!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-06-15 21:27
[quote]Vadam5 írta:
Az utolsó kommentáromban használt "faj" szó úgy tûnik sok emberben megbotránkozást keltett, akit ezzel megsértettem attól elnézést kérek! De, én , függetlenül attól, hogy kire voksoltam, nem érzem ezt kirekesztõnek, mondhattam volna nemzetiséget, rasszt helyette, de ez ugyan azt jelenti.
Igazat adok, abban, hogy a magyar egy sok nemzetiségû nép, de ha csak megfigyeljük, akkor élesen el is lehet választani néhány nemzetiséget, az u.n. magyarságtól. Mentesen a rasszizmustól, azért nem tekinthetünk egyen értékû állampolgárnak egy dolgozó magyart egy tolvaj cigánytól, aki ennek alapján ítél rasszistának, az egyszerûen buta vagy nem beszámítható. A cigányság, és itt fõleg a "hangos " többségre gondolok, mind életmódjában, mind élet felfogásában eltér a társadalom többi tagjától. Elég arra gondolni, hogy sok esetben a cigányok a semmit tevésért kapott segélyt sem tudják beosztani, míg a magyar e segély nélkül is meg tud élni, mi több a "alkotni" is képes: házat épít, állatokat tart stb.
Persze, a magyaroknál is vannak máról holnapra élõ patópálok, csak éppen ez nem jellemzõ, talán 100ból 1 ilyen, erre szokták mondani, hogy a kivétel erõsíti a szabályt!
De nézzünk 1 másik példát. Van egy magyar közmondás, amire véletlenül sem lehetne ráfogni, hogy rasszista, fasiszta, kirekesztõ :
,,Ereszd be a tótot, ki ver a házból''!
Mennyire igaz ez a bölcselet, hiszen a tótok nem csak a házukból verték ki a magyarokat, hanem a hazájukból is, így lett a magyar Felvidékbõl, a mai értelemben ****iszta minta állam, Szlovákia!
Az ottani magyar kissebbséget ért pogromok ellen az E.U. nem tett és várhatóan nem is tesz semmit!
Végül nézzük meg, a mostani kirekesztés ellen küzdõ országok élharcosát, Izraelt! Furcsa, hogy miközben a Trianoni ország csonkítás 90 . évforulóján, Feldmájer Péter a kirekesztésrõl és a holokamuról papolt a Budapesti Szent István Bazilikában, a zsidóság a közelkeleten szabályos nép irtást rendezett, Simon Peres pedig büszke jelentette ki hogy, felvásárolhatta Magyarországot, Romániát, Lengyelországot és Manhattent. Az ószövetségi megnevezése a zsidóságnak, a "kiválasztott nép", ami véleményem szerint nem sokban különbözik Hitler "felsõbb rendû faj " kifejezésén.
Persze, ezt sokan soha sem fogják megemészteni, hogy az emberi faj azonbelül is "fajtákra" bomlik, de saját mentésgemre legyen szólva, én ezt nem mint kirekesztés tárgyát írtam le, és hogy, a Jobbik nevét ne mocskolhassák, elhagyom a Szebb Jövõt elköszönést.

"Nincs más testvérem, csak magyar.
Ha virrasztok, miatta állok poszton,
csak tõle kérek kenyeret
s csak õ, kivel a kenyeret megosztom. "

[/quote]
En is (reszben) tot vagyok(meg a nevemben is) , megtisztelo a mondatod...
Es nem , a faj nem egyenlo a a rasszal, altalanos iskola 7. osztaly, biologia.

És én is tudok mondani ékes osztrák mondatot: Magyar, ne lopj! Hogy esik?
Mint írtam,a mi ablakunkat sem cigányok dobtak be, rengeteg fehérgalléros bûnözõ is van, sõt
Szóval ismerünk jópár szégyentelen magyart is, mégsem mondjuk, hogy minden magyar lop , csal hazudik.... Vannak olyan dolgok amely egyik csoportra jellemzõek mások (pl. csoportos garázdaság) inkább másokra.
Igen, vannak a cigányok közt is ilyenek , és a pozitív diszkriminációnak sem vagyok híve, de talan érdemes lenne nem ráhúzni a lepedõt rögtön minden emberre, hanem egyforma módon kezelni õket . Büntetésileg is.

A multikrol meg: tegyük fel nem lenne Jászberényben a hûtõgépgyár mibõl élne szentgyörgy lakosságának jó része? Õszintén?

Senki75: az írásod alapján akkor a jobbiknál az igazság? Én liberalista vagyok, de elítélem azt, ami Izraelben történt. Nem kicsit. És nem tetszika velük szemben állított pozitív diszkrimináció sem. ÉS elítélema kémrepülõs történetet is.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Észrevételek a faluban
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-06-15 21:19
kimmo! Morvai Krisztinával kapcsolatban rengeteg fórumon kifejtettem a véleményem, ha gondolod veled is megosztom. Morvai Krisztina bármely kormánynak adna és adott is tanácsokat a nõk jogaival kapcsolatban, véleményem szerint ez nem pártügy. A parkolási "üggyel" kapcsolatban ezt te sem gondolod komolyan, hogy amikor mindenki a Jobbikosokat vadássza ad egy ilyen lehetõséget, ezek szerint mélységesen buta mûveletlen embernek tartod õt. Vona Gábor a ciklus elején kezdõ parlamenti képviselõként követte el, amit megbánt, a viták során maximálisan kiállt a kettõs állampolgárság mellett, ennél azért jobban tájékozódj és ha csak lehet próbálj emberként gondolkozni, ne meggyõzõdésbõl, ha utálom akkor már nem is ember, nem is hibázhat.
Véleményem szerint túl sokat tájékozódsz az Echo TV-bõl és Szennylapból. Vona kijelentései az elmúlt év közös mutyizásáról szólt. lásd Zuschlag-Szíjjártó. Eddig MSZP volt kormányon, az önkormányzatok többségében a FIDESZ. Szóval ha pénz talicskázásról van szó véleményed szerint csak az MSZP csinálta, ha ezt elhiszed naív vagy rajongó FIDESZ-es vagy. Nincs vita azon, hogy az MSZP lopott leginkább. A magunkfajta nem véletlen van, lehetne beszélni róla a választások után mennyi Jobbikos ellen indult hirtelen APEH ellenõrzés. Szóval megkezdõdött a levadászás. A Jobbiknál alapkövetelmény a mentelmi jogról lemondás, nézd már meg a parlamenti naplókat a FIDESZ és az MSZP hogy védi egymást. Soha senki nem mondta, hogy buta bárki is mert más párt szimpatizánsa vagy tagja. De el kellene gondolkozni kik voltak eddig hatalmon és hol áll az ország. Remélem 2 év múlva itt leszünk és akkor is beszélhetünk. Tudod attól független, hogy ki van hatalmon remélem nem követ el hatalmas baklövést, mert annak nem más issza meg a levét csak mi. Ahogy figyelem, te is Izrael mellett kampányolsz, erre én is mutatnék neked valamit: http://whatreallyhappened.com/IMAGES/GazaHolo/index.html
De tudom a tények semmit nem jelentenek, a fél világ elítéli Izraelt, de a Fidesz kiáll a testvér pártja mellett, még akkor is ha emberiség elleni büntetett követ el. A stílusodat nézve ez a kioktató viselkedés, hát mit ne mondjak szintén távol áll a keresztény gondolkodás módtól. Még egy dolog azért, mert a gyõztes pártra szavaztál nem biztos, hogy igazad van, esetleg véleményed lehet. Az igazságtól borzasztó messze állunk, van egy kialakult véleményünk valamirõl, amit más emberek által írt vagy mondott dolgok alapján alakult ki. Szóval a kioktatás nem áll jól. Szebb Jövõt!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tux
Tag

Hozzászólások: 34
Regisztrált: 2009.12.17
Elküldve: 2010-06-15 20:21
Vadam5 írta:

Igazat adok, abban, hogy a magyar egy sok nemzetiségû nép, de ha csak megfigyeljük, akkor élesen el is lehet választani néhány nemzetiséget, az u.n. magyarságtól.
......

Kedves Vadam5!
Figyelmedbe ajánlom az Aradi vértanúk listáját. Ha Õk is olyan fajvédõk lettek volna mint az igaz magyar Vadam5, akkor közülük 8-an nem Magyarországért harcoltak volna hanem német, horvát, örmény, szerb fajukért.
Kérlek gondolkozz el ezen.



Az Aradon kivégzett 13 vértanú közül 8 áldozat nem volt magyar származású (Aulich, Damjanich, Knezic, Láhner, Leinigen, Pöltenberg, Schweidel, és részben Kiss Ernõ), mégis a magyar ügyért, a világszabadságért, a haladásért haltak meg. Olyan hõsök elõtt tisztelgünk ma, akik megértették 1848-49, a pillanat feladatát és vállalták azt. Kegyelettel áldozunk nekik, és emberi nagyságuk szolgáljon példaként.

1. Aulich Lajos, 1793-ban Pozsonyban született egy Sziléziából betelepült német anyanyelvû vendégfogadós gyermekeként.

2. Damjanich János, Horvátország szerbek lakta Krajna tartományának szülötte. Anyanyelve szerb volt, vallása görögkeleti,

3. Kiss Ernõ Temesváron született 1799-ben vagyonos örmény-magyar családban.

4. Knezic Károly horvát származású volt.

5. Láhner György a szabadságharc egyik szürke eminenciásaként jellemezhetõ. Német polgárcsaládból származott.

6. Gróf Leiningen-Westerburg Károly 1819-ben született a hesszeni Ilbestadtban. A német fõnemesi családból származó Leiningen gyermekéveit Aradon töltötte.

7. Pöltenberg Ernõ (Ernst Poelt Ritter von Poeltenberg) 1807-ben született Bécsben, vagyonos ügyvéd gyermekeként.

8. Schweidel József 1796-ban Zomborban látta meg a napvilágot. Német anyanyelvû polgárcsalád sarja volt.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Oldal: 15 / 34 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>
Ugrás a fórumra:


Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Nem vagy még tag?
Kattints ide, hogy regisztrálj.



Neked nem kerül semmibe csupán 2 percedbe,
de ezzel elismered a munkánkat!


Elfelejtetted a jelszavad?
Kérj egy újat itt.
Időkép
Jászalsószentgyörgyi webkamera

Megnyitás az Időképen
Cookie Info

Honlapunkon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében.
Amennyiben szeretnél vele megismerkedni, ITT bővebb információt találsz róla.


Ki, mit néz?
54.36.149.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
34.205.142.xxx @ forum...

Egyszerre 179 fő a rekord.

Fórumtémák

Friss hozzászólások
Betörés!!! 155 hete
Észrevétel... 210 hete
Egyéb videók 440 hete
Zene 442 hete
Utcanev valt... 443 hete
Országos po... 494 hete
Humoros videók 517 hete
Vadas 530 hete
Emlékek 605 hete
Kifestõk, s... 626 hete

Legnépszerűbb témák
Észrevételek a fa... [668]
Országos politika [317]
Vicc [240]
Parlamenti Választ... [180]
Önkormányzati vá... [139]

Bejelentketés után "kattintható" lesz, addig használd a menüt.

Szavazás

Hogyan értékelnéd a 2023-as évet településünk szempontjából?

Nagyon jó volt, csak így tovább.

Idén több fejlesztés kellene.

Semleges.

Nem volt jó.

Szavazáshoz be kell jelentkezni
Lájkolj!

Security System 1.8.3 © 2006 by BS-Fusion Deutschland
16199 kísérlet blokkolva

Szomszédos települések: Jánoshida, Jászladány, Szászberek ; Környező városok: Abony, Cegléd, Jászapáti, Jászberény, Nagykáta, Szolnok, Újszász
Te vagy a(z) . látogatónk.
Copyright © 2008-2022
Jászalsószentgyörgy
PHP-Fusion v6.01
voodz by: sonar