Fórumtéma - Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! 

 

 

Navigáció
Történelem
Térkép
Címjegyzék
Helyi Hírek
Helyi Sajtó
Játékok
Cikkek
Galéria
Fórum
Chat
Idõjárás
Vendégkönyv
Apróhirdetés
Letöltések
Linkek
Keresés
Kapcsolatfelvétel
Gy.I.K. (FAQ)
Bemutatkozások
Képviselõ-Testület
Ifjúsági Egyesület

Véletlen képek a Galériából



Utoljára feltöltött kép:

2024041418322113_t1.JPG
Győztes csapat.


+ több új kép


Utoljára létrehozott albumok:

Lakástűz a Zagyva úton.
2024.03.14. Megemlékezés
Mindenki Karácsonya 2023
Mikulás járja a falut.
Örök Ifjak Nyugdíjas...
Utoljára feladott hirdetések:

Régi lakások elör...
Kerékpárok, Motork...
Vállalom - fürdõ...
REDONY KÉSZÍTÉS. ...

Online felhasználók
Vendég: 2
Nincs Online tag

Regisztráltak: 1,375
Legújabb tag: undisclosed
Híreink egy részét nekik köszönhetjük:

SzolJOn.hu
Police.hu
MTI.hu


Köszönjük!

Híreink
Vármegyei II. osztály 26. forduló (Zártkapus mérkőzés) [64 megnyitás] Illegálisan vágtak ki több száz fát Jászalsószentgyörgyön. [439 megnyitás] Vármegyei II. osztály 24. forduló [126 megnyitás] Meghívó műsorestre [113 megnyitás] Ünnepi miserend [202 megnyitás] Régi vágyuk vált valóra a fontos jászalsószentgyörgyi földút mellett élőknek [231 megnyitás] 200 millió forintból újul meg az úthálózat és a közvilágítás Jászalsószentgyörgyön [377 megnyitás] Súlykorlátozás lép életbe Szolnok és Jászberény környékén [244 megnyitás] Szerdán kupa mérkőzés a Vadasban. [426 megnyitás] Év végéig nyolc szakaszban tervezik meg a 32.-es főút felújítását. [1153 megnyitás]


Figyelem

A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !


Ha még nem regisztráltál kattints IDE !

(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!)

Fórumtéma megtekintése
Fórum | Offtopic | Minden más
Oldal: 4 / 16 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-18 17:00
T Tildy!!

Neked valóban szerencséd lehet a biztosítóddal,mert tegnap jelent meg egy számítás,amit maguk sem cáfoltak,miszerint 4-500 milliárdot ba....el,ment mûködtetésre és buktak a befektetéseiken,én buktam 500 ezret,de ez nem lényeg...most már!
Amúgy a nyereségedet kiveheted adó nélkül,de maradhatsz is!!
Ami a jövõ felélésérõl mondasz,AZ IGAZ!!
Sajnos 1948 óta folyik,majd a privatizációval felgyorsult,és az elmúlt 8 évben hitelekkel végleg???a csõdbe vitték az országot!
Arra azért kíváncsi lennék,amint a 35-45 évet dolgozó meggörnyedt nyugdíjasoknak,rendesen fizetõknek elmondanád,hogy mondjanak le a nyugdíjakról a jövõd miatt! smiley
Szerintem nem lenne könnyû és igazságos!
Gondolj bele,te fizetnél 40 évig,építenéd MAGYARORSZÁGOT és aztán azt mondaná az unokád,vagy inkább másé,:hogy öreg ne követelj nyugdíjat,mert nekem van rá szükségem! smiley smiley
Belátom ördögi kör,de valami megoldást csak kell rá találni,további hitelek felvétele már öngyilkosság!!

Mérlegelnie kell mindenkinek,neked is!!

Üdv!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-18 16:41
[quote]Adrian Monk írta:
T Hölgyem!!

Nem a magyarságát vontam kétségbe,csak azt mondtam,hogy ha ott annyira jó,ahol most él,akkor ott kell maradni!!
Ez amúgy is logikus nem???,ha én jól érzem magam valahol,akkor ott élek!Én is éltem külföldön,de 1-2 hónap után már nem éreztem jól magam,nem a pénz miatt(Magyarország hiányzott,a barátaim,a kaja,a csinos magyar nõk,ha Angliában él,tudja mire gondolok smiley?),1400 ejro elég jó pénz,hanem mert én itt érzem jól magam,még ha nem is keresek annyit és nincs is kolbászból a kerítés!!!
Viszont a naivságát tényleg csodálom!! smiley
Valószínû,nem érti,ha nincs befizetés akkor nincs nyugdíj!!!
itt nem volt az elmúlt 63 évben nyugdíjszámla személyekre lebontva,ment a közösbe és abból fizettek,ez gondolom világos egy diplomásnak??
Tehát az elmúlt idõszakban HITELBÕL!!!!!!!!!!!!! smiley smiley finanszírozták ezt,ami lassan megöli az országot,miközben évente 360 MILLIÁRDOT fizetett az ország a biztosítóknak,akik negatívumot termeltek,bizony,biztos nehéz elképzelni,de ez nem Anglia!
Amennyiben megy a számolás,akkor ez világos,hogy kb.4300 milliárd 120 év alatt,mai értéken számolva,+KÖTELEZÕEN LEHETETT VÁLASZTANI,ahogy ma szintén,csak fordítva!
Teccccik tudni ez mennyi ejro???kb 15 milliárd,mennyit vett fel az elõzõ kormány,hogy ne mennyünk csõdbe??20 milliárdot!Tehát azért adósodtunk el,hogy néhány elvtárs multi jól keressen.
Megértem hogy rázzák a lábukat,ez elég nagy pénz ahhoz,hogy rohangáljanak szerte a Világban!

Szóval ennyi!!
ha sikerült segítenem akkor örülök,ha nem sajnálom!
Szintén egy magyar!!!Adrian![/quote]


A magyar eteleknek es a magyar tajnak, termeszeti ertekeknek valoban nincs parja!

Viszont tenyleg ra kell jonni, az allam sosem jo gazda, es lehet , hogy most a nyugdijasok ki lesznek fizetve, de velunk majd 30 ev mulva, mikor mi nyugdijasok leszunk mi lesz? Mert kvazi a jovot elik fel. A feloszto -kirovo struktura ilyen demografianal egyszeruen nem mukodik...
Tegnap hivtam fel az mnyp-m: a befizetesemen felul a befizetesem negyede a hozam. 25%. Ennyit arrol, hogy "eltozsdeztek".


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-16 20:12
T Hölgyem!!

Nem a magyarságát vontam kétségbe,csak azt mondtam,hogy ha ott annyira jó,ahol most él,akkor ott kell maradni!!
Ez amúgy is logikus nem???,ha én jól érzem magam valahol,akkor ott élek!Én is éltem külföldön,de 1-2 hónap után már nem éreztem jól magam,nem a pénz miatt(Magyarország hiányzott,a barátaim,a kaja,a csinos magyar nõk,ha Angliában él,tudja mire gondolok smiley?),1400 ejro elég jó pénz,hanem mert én itt érzem jól magam,még ha nem is keresek annyit és nincs is kolbászból a kerítés!!!
Viszont a naivságát tényleg csodálom!! smiley
Valószínû,nem érti,ha nincs befizetés akkor nincs nyugdíj!!!
itt nem volt az elmúlt 63 évben nyugdíjszámla személyekre lebontva,ment a közösbe és abból fizettek,ez gondolom világos egy diplomásnak??
Tehát az elmúlt idõszakban HITELBÕL!!!!!!!!!!!!! smiley smiley finanszírozták ezt,ami lassan megöli az országot,miközben évente 360 MILLIÁRDOT fizetett az ország a biztosítóknak,akik negatívumot termeltek,bizony,biztos nehéz elképzelni,de ez nem Anglia!
Amennyiben megy a számolás,akkor ez világos,hogy kb.4300 milliárd 120 év alatt,mai értéken számolva,+KÖTELEZÕEN LEHETETT VÁLASZTANI,ahogy ma szintén,csak fordítva!
Teccccik tudni ez mennyi ejro???kb 15 milliárd,mennyit vett fel az elõzõ kormány,hogy ne mennyünk csõdbe??20 milliárdot!Tehát azért adósodtunk el,hogy néhány elvtárs multi jól keressen.
Megértem hogy rázzák a lábukat,ez elég nagy pénz ahhoz,hogy rohangáljanak szerte a Világban!

Szóval ennyi!!
ha sikerült segítenem akkor örülök,ha nem sajnálom!
Szintén egy magyar!!!Adrian!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-16 11:18
[quote]Adrian Monk írta:
T.Hölgyem!!

Ha annyira s.ar ebben az országban nem kell hazajönni! smiley
Tudom Angliában"kolbászból"van a kerítés! smiley smiley
Ha nem tudnám mi újság külföldön ezt a dumát be is venném,de.....,ott mindig idegen leszel,néhány országban"magyar cigány"!!
Szerintem még fiatal vagy és biztos rengeteget keresel kint,szóval neked megéri,maradj ott,senki nem tiltja,de ha lóvéd ugrik ne az államot hibáztasd!
Én speciel 500 ezret buktam,az idén sincs változás és már csak jó 10 évem van a nyugdíjig,ha lesz még akkor!
És egyet nem kellene elfelejteni!!!
Magyarországon 1989-ben üres volt a nyugdíjkassza,nem tudom kik b..k el,te????
Szóval a befizetésekbõl fizetnek,mihelyt nem lesz befizetés,szüleid,nagyszüleid NEM FOGNAK NYUGDÍJAT KAPNI!!
Ennyire egyszerû a helyzet,ez itt nem Svédország,még ha sokan "pannon pumáról" és hasonló õrültségekrõl beszélnek is!
Sok sikert Angliában,azért gondolj a két utolsó mondatomra is!
A 13 havit már elvették,Romániában,Görögországban,talán még a szomszédodban(Írország)is csökkentették a nyugdíjakat 10-25%al!Nos ezen kell elgondolkodni,vagyis ezen is!
Hozzáteszem,jobban örülnék,ha 1978 óta nekem is saját számlán kezelték volna a befizetéseim,de sajnos azóta így van,a melósok fizetik a nyugdíjakat,AMIKET MEGÉRDEMELNEK,MERT MEGDOLGOZTAK ÉRTE,TEHÁT NEM ALAMIZSNA!!

Adrian![/quote]


Tudja a családom ott él, és tudja van akinek ez fontos. A nagyszüleim pedig már nem élnek így nyugdíjat sem kapnak.

Sajnos jónéhány otthoni kirekesztõ ember miatt jobban idegennek érzem magam saját szülõföldemen, mint külhonban, ahol befogadtak , és SOHA nem éreztették még velem, hogy mi a franckarikát keresek itt.
A kolbászos dologra: nem, nem kolbászbl van itt a kerítés, de lópikulából sem.
A nyugdíjat meg ha ön 10 év múlva megy nyugdíjba 10 év múlva kell megnézni, nem 2008ba-2009ben a válságkor....
Nem keresek rengeteget, csak diplomás minimálbért, amiból párommal ketten együtt meg tudunk élni, egyelõre még csak óvatosan, apránként félrepakolva, de van remény, hogy jobb lesz. Csak az a baj, nem csak a pénz a lényeg. És elszörnyûlködök , mikor látom , hogy az otthoniaknak annyi munka mellett mennyivel tömik tele a zsebét ( jobb esetben rezsire elég).

De én már feladtam , hogy azt , ott megváltoztassam. Nem lehet. Mert ha nem állsz egyik oldalra, besorolnak a túloldalra, akárhogy tiltakozol a szituáció ellen, annál jobban. És ez csak az érem egyik oldala. A másik , hogy nem látom a jó irányt. A média és a sajtószabadság csökkentése, a magánvagyon államosítása, a nemzeti kiáltvány, a sógor haver jóbaráts beültetése mindenhova -lehet ****, azt se tudja mit csinál, nem baj, az xy keresztfia vagy, ülj csak ide - nos ez nekem nem szép idõket idéz.

És nyugodjon meg, nem fogok a magyar államnál sírni semmiért. Arra tettem fel az életem, hogy értsek a szakmámhoz, és jó és elismert legyek benne, ezenfelül az öngondoskodás híve is vagyok , nem fogok én a magyar államtól kérni semmit.

Ettõl függetlenül magyar maradok, mégha valakinek ez nem is tetszik.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-15 17:31
T.Hölgyem!!

Ha annyira s.ar ebben az országban nem kell hazajönni! smiley
Tudom Angliában"kolbászból"van a kerítés! smiley smiley
Ha nem tudnám mi újság külföldön ezt a dumát be is venném,de.....,ott mindig idegen leszel,néhány országban"magyar cigány"!!
Szerintem még fiatal vagy és biztos rengeteget keresel kint,szóval neked megéri,maradj ott,senki nem tiltja,de ha lóvéd ugrik ne az államot hibáztasd!
Én speciel 500 ezret buktam,az idén sincs változás és már csak jó 10 évem van a nyugdíjig,ha lesz még akkor!
És egyet nem kellene elfelejteni!!!
Magyarországon 1989-ben üres volt a nyugdíjkassza,nem tudom kik b..k el,te????
Szóval a befizetésekbõl fizetnek,mihelyt nem lesz befizetés,szüleid,nagyszüleid NEM FOGNAK NYUGDÍJAT KAPNI!!
Ennyire egyszerû a helyzet,ez itt nem Svédország,még ha sokan "pannon pumáról" és hasonló õrültségekrõl beszélnek is!
Sok sikert Angliában,azért gondolj a két utolsó mondatomra is!
A 13 havit már elvették,Romániában,Görögországban,talán még a szomszédodban(Írország)is csökkentették a nyugdíjakat 10-25%al!Nos ezen kell elgondolkodni,vagyis ezen is!
Hozzáteszem,jobban örülnék,ha 1978 óta nekem is saját számlán kezelték volna a befizetéseim,de sajnos azóta így van,a melósok fizetik a nyugdíjakat,AMIKET MEGÉRDEMELNEK,MERT MEGDOLGOZTAK ÉRTE,TEHÁT NEM ALAMIZSNA!!

Adrian!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-14 01:50
[quote]senki75 írta:
tildy! Üdvözöllek itthon! Érezd jól itthon magad! Szebb jövõt!
[/quote]

Hát érdekesen alakult az otthonlétem, bemegyek a szentgyörgyi postára, hogy szeretnék ilyen fóliaboritékot, erre a a postás nõ flegmán: " a csomagolásról a feladónak kell gondoskodnia..."
Egy pulcsit akartam ilyen szürke vagy milyen nejlonborítékban postázni. Mondom postacsomag? - Mondom, csomagolja be otthon, úgy hozza vissza. Elküldtem volna melegebb éghajlatra a nõt.

De ez milyen már, postán nem lehet kapni postacsomagot, bubis , vagy fóliaboritékot, bezzeg mars csoki, meg snickers, az bezzeg van....


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-14 01:35
[quote]trappista írta:
A magánnyugdíjpénztárakat ki kell dobni a szemétbe, úgy, ahogy vannak! Nagyon veszteségesek, nem véletlenül mondják, hogy "az állam a legjobb gazda"![/quote]

A legrosszabbnak mondják. Én viszont az államra egy fillért nem bíznék, már ha azt az államot Magyarországnak hívják.

Sokan mondják, külföldre szakadtam mindig idegennek fognak kezelni.
Nos nekem a bruttó bérembõl összesen 24% elvonás van, tbre nyugdíjra, adóra, de olyan orvosi ellátást mkaptam, magam is lestem. Mikor meg hazamentem, ott kellett ügyeskedni, hogy akkor hogy is van most fedezetlen magyar tb, de uk biztosításom van, akkor hogy is kell ezt könyvelni? Itt meg proof of address van? Van. Oké , akkor itt egy idõpont, jöjjön be, ellátjuk. Mellesleg olyan ellátást kaptam egy háziorvostól itt, amit kb odahaza csak álmodni lehet. De leginkább alapnak kéne lennie.

SOha egy percre sem éreztették, hogy mi a nyavalyát akarok én itt, mikor nem is angol vagyok?! Sosem éreztették, hogy idegen lennék, sosem néztek le.

Egyébként amint lehet nyilatkozni, már rohanok is a követségre.

Az meg színtiszta lopás , hogy az állam továbbra is elvárná odahaza, hogy az ember a 24%ot önkét és dalolva adja oda neki, de csak azért, mert a maradék 8at nem adná az ember neki, ezért ezeket az embereket megzsarolva kizárná a nyugdíj állami részébõl? Hát ez milyen már? Jobb helyeken ilyet meg sem mernek tenni.

Tehát a 24%ot fizesse be a ****, de azért ne kapjon semmit. És beszélnek szabad választási lehetõségrõl. Ja, végülis ha az ember fejéhez pisztolyt tartanak, akkor is szabad választási lehetõsége van ugyebár. Most , hogy korlátozzák a médiát majd, meg a blogokat, eljön még az az idõ (az már eljött, hogy aki fúj a fideszre tuti mszps lehet, hiába na, egybitesség rulez) , amikor ha valakinek más véleménye lesz, mint az aktuális politikai trend, viszik börtönbe majd... Sebaj, idõben léptem, és ha durvára fordul a helyzet, menekítjük majd a családot is.

És mégvalami. Tfh valaki indít egy vállalkozást, vesz fel rá hitelt... Két év múlva még veszteséges a vállakozás, akkor õ most szégyellje meg kösse fel magát? Holott, ha kivárná az 5 évet, akkor nyereséges lenne, de pont akkor nézik amikor veszteséges, akkor ejnyebejnye? Egy hosszú távú befeketetést mindig a lejáratkor, és nem idõközben kell lesni.

Igen, én is buktam több százezret a válsággal ( a befizetéseim egyötödét) az életbiztimen. Na bumm, azóta már vissza is hozta.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
trappista
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 274
Lakóhely: Judapest
Regisztrált: 2010.01.26
Elküldve: 2010-12-09 22:32
A magánnyugdíjpénztárakat ki kell dobni a szemétbe, úgy, ahogy vannak! Nagyon veszteségesek, nem véletlenül mondják, hogy "az állam a legjobb gazda"!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

ZSIráfvágyok@citromail.hu ántifásisztá@yahoo.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-06 16:15
Elég nehéz ebben tisztán látni,de néhány dolog világos!

1.Amikor 13 év alatt 2,3 milliót fizettem be EGOnnak,addig most a számlámon 1.8 milla van.-500 ezer,ha a matracba teszem jobban járok!!!
Ez ugye eleve nem kóser szerintem,és minden évben kevesebb volt,mint amit befizettem!!

2.Az általam befizetett pénzre,amit EGON elba..zott,az állam vállal garanciát??
Tehát õk mindenképp jól járnak,más farkával verik a csalánt.

3.Ha 40 évig fizetek nekik durván 5-6 milla lesz a számlámon,aminek a kamata,ami akkor kb 2-3%-os lesz(ha lesz és addig nem Qrják el a pénzem,vagy csõdöt nem jelentenek),szóval egy évben 2-400 ezer forint,az osztva 12vel 20-30 ezer havonta!!Mit ér az akkor????

4.Amennyiben csõdöt jelent,vagy más akciót csinálnak,ahogy már megszoktuk tõlük,mehetek az államhoz kuncsorogni,hogy valamit adjanak,mert éhen halok.

5.Ilyen rendszer csak a volt komcsi országokban van,ott sem mindenhol,csak ahol az IMF rá tudta erõltetni a kormányokra,nálunk nem nagyon kellett!
Most jönnek az eu-val,de egyetlen régi tagállamban sincs,még csak hasonló rendszer sem,arról nem beszélve hogy ehhez semmi közük,majd ha mi is 4-500 ezret keresünk,akkor talán..??

6.Kik ülnek a a felügyelõbizottsági székekben,kinek mennyit csorgatnak,hogy most rázzák a lábukat??

7.Egy biztos,nálunk nincsenek akkora bérek,hogy úgynevezett öngondoskodással el tudjuk majd magunkat tartani,ahhoz minimum 4-500 ezret kellene keresni és még a kötelezõ mellé valami megtakarításos biztosítást is kellene kötni!

8.Itt szerintem 20 év múlva,de lehet korábban az állam már nem fog tudni nyugdíjat fizetni,hacsak tényleg nem dolgoznak majd 1 millióval többen,de kétlem.

9.És akkor eljutok oda,hogy ILYEN BÉREK MELLETT NEM LESZ ÉRDEMLEGES NYUGDÍJUNK,EZ TUTI!!


A LECKE FEL VAN ADVA,EBBÕL VALAMIT CSINÁLNI NAGYON NEHÉZ,EZ A TIPIKUS XAR ÉS VÁR ESETE!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-12-01 13:49
A tisztánlátás végett: eddig a bérünk 9.5%-a a nyugdíjjárulék. Ha magánnyugdíjtag vagyok akkor a bérem bruttó 1,5%-a kerül az állami kasszába, plusz a munkáltató is fizet utánam 24% járulékot, szintén állami kasszába. Most a járulékot megváltoztatja adóvá és ezért cserébe nem kapok az államtól semmit. Szóval ez így sehogy sem jó. Az sem volt jó ahogy eddig volt. Ha valaki rokkant lesz a magánnyugdíj biztosító egy kanyi vasat sem fizet, csak az állam, de az is csak a rokkant nyugdíj 75%-át. Szóval valami reálisabb elgondolás kellene.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
hackle
Tag

Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2008.06.16
Elküldve: 2010-11-30 13:55
Érdekes hozzászólás egy másik fórumról:

"Jó napot mindenkinek !

Tisztelt uraim !

Szeretném felhívni a figyelmet néhány dologra:
1.Magánnyugdíj-pénztár ügye:
-Miért nevezik magánpénztárnak azt,amely a várható nyugdíj 25%-át fedezné-a nyugdíj többi részét a húsz-harminc év után talán még létezõ államnak kellene kifizetnie?
-Milyen magánpénztár az,amelynek a kifizetéseit az államnak kell garantálnia?
-Miért NINCS tíz év alatt REÁL-HOZAMA a
magánpénztáraknak ?"


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
NwLGL
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 423
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.05.22
Elküldve: 2010-11-29 17:42
5 tipp, mit tegyünk a kötelezõ magánnyugdíj-pénztárban lévõ megtakarításunkkal?

1. Nyomtassuk ki az utolsó egyenleget, keretezzük be és emlékezzünk rá!

2. Vegyük fel a lengyel állampolgárságot, kérjük át a számlánkat, ott még pár évig király...ok lehetünk.

3. Küldjük el a kivonatot Selmeczi Gabriellának és kérdezzünk rá, hogy ennyiért megéri-e?

4. Hagyjuk bent egy évig és a pénztár magától is lenullázza, ami az addigiból megmaradt.

5. Szenvedjünk maradandó egészségkárosodást és kérjük a rokkantosításunkat.


10 dolog amit a kormány tenni fog a magánnyugdíj pénzekkel.

1. Megveszi az összes Tesco-t meg Auchan-t, most úgyis olcsón lesznek eladók.

2. Kósa Lajos számára megfinanszíroz egy OKJ-s gazdaságpolitikusi tanfolyamot.

3. Ha Kósa mégse megy el, akkor vesz svájci frankot.

4. Olcsóbb magánnyugdíjasokat vásárol Kínából.

5. Létrehozza a világ elsõ állami magánnyugdíjpénztárát, amit Bakondi György felügyel, majd letartóztatnak valakit.

6. Módosítják az Alkotmányt, így minden 4 életben töltött év csak 2 évnek fog számítani a jövõben.

7. Matolcsi György felteszi a 24-esre Monte Carloban.

8. Félreteszi egy Gyurcsány-letartóztatási bankettre.

9. Megveszi a Chelsea-t a Videotonnak.

10. Keres egy olyan excel rovatot a költségvetésben, ahova befér ez az összeg, és beírja.


10 alternatív javaslat a nyugdíjrendszer reformjára.

1. Nyugdíjasok bárhol játszhatnak Texas hlod'em pokert.

2. A születéskor várható élettartam drasztikus csökkentése.

3. Felosztó-kirovó rendszer helyett sorsolásos - aki nyer, az nyugdíjas lesz, aki nem, az dolgozik tovább.

4. Egyéni nyugdíjszámla - mindenki annyit fizet be, amennyit akar, a kormány meg kap hozzá egy PIN kódot.

5. Testvérnyugdíjas program - mindenkinek kisorsolnak egy testvérnyugdíjast, akit el kell tartania, ezzel párhuzamosan a nyugdíjjárulék megszûnik. Akinek nem jut testvérdolgozó, az így járt.

6. GDP rulett - a kormány minden évben egy szektortól vagy egy nagyobb cégtõl elvesz annyit, amennyi a nyugdíjra kell. Ehhez szerencsekereket használ Alkotmánybírók jelenlétében.

7. Nyugdíjszerzõ háborúk indítása szomszédos országokba, akikre nem annyira figyel a nemzetközi közvélemény.

8. 13. havi munka bevezetése - ennek bevételét a Nyugdíjasmentõ Alapnak ajánlják fel.

9. Nyugdíjasok havi egy ingyen beszédet kapnak DVD-n, nyugdíjat pedig majd késõbb.

10. A nyugdíjasok megkapják a BKV-t, mint kisrészvényesek.


Az 5 legrosszabb mondat, amit a nyugdíjas postástól hallhatunk 20 év múlva

1. Marika néni 12 hónap múlva jövök.

2. Tessék megnyugodni, ez a pénz jó helyen van az államnál.

3. Az öngondoskodás jegyében ide tetszene tudni adni a nyugdíja 90 százalékát, hogy utána kihozhassam?

4. Ne tessék aggódni, a Gitta néni a 3/d-bõl sokkal rosszabbul járt, tõle minden hó végén elviszek 980 forintot a diákhitelére.

5. 82 évesen már nem szedem olyan gyorsan a lépcsõket, de már csak 6 évem van hátra a nyugdíjig.


Képeim


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 491
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2010-11-29 13:16
ha 2006-ban az egész Fidesz frakció vissza adta volna a mandátumaikat,akkor meg lehetett volna buktatni a kormány,mert nemvolt 2/3-ados többsége a baloldalnak, mszp 49% + szdsz 5% így alkotott a baloldal 54%-os többséget.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
trappista
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 274
Lakóhely: Judapest
Regisztrált: 2010.01.26
Elküldve: 2010-11-29 07:07
Petymeg79!

Amíg az MSZP volt kormányon, akkor azt mondták Viktorék, hogy várjuk ki a kormányváltást, mert õk nem tudna semmit tenni ellenzékben!
Áprilisban kormányra kerültek, akkor meg azt szajkózták, hogy tartsunk ki az önkormányzati választásokig! Te meg most azt mondod, hogy várjunk még két évet!

De nincs idõ tovább!!!!!!!




* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

ZSIráfvágyok@citromail.hu ántifásisztá@yahoo.hu
Szerző RE:
petymeg79
Tag

Hozzászólások: 16
Regisztrált: 2009.06.24
Elküldve: 2010-11-26 21:50
A parlament honlapjára mindent kötelezõ feltenni!
Egyébként ilyen nagy adósság mellett a jobbik sem tudna sokkal többet tenni, ahhoz meg hogy megválasszák õket túlságosan radikálisak, még ha olykor biztosan jót akarnak.
(sokszor támogatják a fideszes javaslatokat).
A demokráciában azonban meg kell nyerni bizonyos tömeget.Muszáj a többséget bírni!
Orbánék mikor elõször voltak 58%- ról 53%-ra csökkentett gdp arányos tartozást hagytak 2002-ben, a mszp közel 80%-ot 2010-ben. Ezek az adatok tények és önmagukért beszélnek, persze nem szabad e mögé burkolózni, a kormány nem is teszi ezt csak rögzíti a tényeket amit fontos megtenni.
Szerintem a Fidesz iránya jó, persze mindenbe bele lehet kötni..
Várjunk két évet még és utána nem lehet már kételkedni egyértelmû eredmények lesznek.
Addig lehet persze kételkedni csak nincs értelme, inkább össze kéne fogni.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE:
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2010-11-26 13:27
tildy! Üdvözöllek itthon! A Jobbik programjára a tiszavasvári cigány emberek is szavaztak, ott képviselõ testület is Jobbikos. A Fidesz és az MSZP is egy csoportot, réteget emel ki vagy éppen tapos el, a Jobbik a magyarság érdekeit képviseli, különbségtétel nélkül. Nincs jobb vagy rosszabb magyar ember. Kirekesztéssel vádolják, de csak a tisztességet akarja megbecsülni. El kell olvasni a 2010-es választási programját, figyelni a parlamenti munkáját és rájön az ember õk nem hazudtak. Rá kell jönni õk minden tisztességes magyar ember érdekét képviselik, ha kell a hatalommal is szembe szállnak, vállalják a gumibot ütést is ha ki kell állni a kilátástalan helyzetbe került emberekért. Érezd jól itthon magad! Szebb jövõt!

[img]http://w.kuruc.org/galeriaN/egyeb/megvedikanyugdijpenztarakat2.jpg[/img]


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE:
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 491
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2010-11-26 09:34
a Jobbik egyértelmû hogy jobb lenne smileysmiley
egyébként nézni kéne parlamenti közvetítéseket.
igenis nyújtott már be a jobbik javaslatokat de a naracs team szépen le szavazza,a parlament.hu-ra meg az kerül fel amit el akarnak hitetni velünk.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Észrevételek a faluban
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-11-26 06:38
[quote]robika6 írta:
A probléma amit hagyott az MSZP nem kicsi, a Fidesz igenis jó irányba mozdult el szabálysértések szigorítása például, adókedvezmény növelése nem a családi pótléké, csend vagy rendõrség édes mindegy csak többen legyenek és legyen hatalmuk. Szóval egy kis türelmet még és ismétlem nem a Fidesz hagyta ez kialakulni..
Egyébként a Jobbik eddig konkrétan a rendõrség, jogszabályok szigorítsa, vagy segélyek ügyében nem nyújtott be érdemi javaslatot (parlament.hu megnézhetõ).[/quote]

Syerintem emg elore kell nezni nem hatra. Nagyon nem orulok, hogy a maganvagyonomra ra akarjak rakni a kezuket - mi lesz a kovetkezo , a bankszamlam? - ha pedig nem aom, akkor fityiszt mutatva a tobbibol is kizarnak, de azert fizessek oda is.
Nem lesz itt jo vilag, mert ami jelenleg van , az baranyborbe bujt farkas (eljott az a pont, amire azt mondom, lehet ennel meg a jobbik is jobb lenne ).
Itthon vagyok amugymost par napig.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE:
dodo
Tag

Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2008.08.01
Elküldve: 2010-11-14 17:55
Lehet,hogy négy évre vállalta az ország rendbetételét,de a közbiztonságot sem rakta rendbe KÉT HÉT ALATT :Ð ahogy igérte.Miért csinálná ezt a többi dologgal meg?


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE:
robika6
Tag

Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2010.10.09
Elküldve: 2010-11-14 08:13
Még annyit .. Nem zsidózni meg cigányozni kell, az nem old meg semmit eddig is mentek a rigmusok.. A kormány négy évre vállalta azt, hogy a multik vagy a segélyesek nem fognak a többiekbõl élni ilyen durván... Szóval véleményem szerint három év múlva lehet majd komolyan, de objektíven (a kisebb eredményt is elismerve) értékelni. Szerintem reális cél az említett rossz folyamatok megállítása és visszafordítása lehet 2014-ig ezen túl csak csodavárásról beszélhetünk (ismétlem nem a mostani kormány hordta össze ezt a csõdtömeget).
Viszont, ha ez sem mármint a folyamat megállítása sem sikerül a Fidesznek, akkor demokratikus választással jöhet más pl a Jobbik, vagy bárki (kivéve az Mszp-t)


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Oldal: 4 / 16 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Ugrás a fórumra:


Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Nem vagy még tag?
Kattints ide, hogy regisztrálj.



Neked nem kerül semmibe csupán 2 percedbe,
de ezzel elismered a munkánkat!


Elfelejtetted a jelszavad?
Kérj egy újat itt.
Cookie Info

Honlapunkon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében.
Amennyiben szeretnél vele megismerkedni, ITT bővebb információt találsz róla.


Ki, mit néz?
54.36.148.xxx @ news.php
13.59.113.xxx @ forum...

Egyszerre 179 fő a rekord.

Fórumtémák

Friss hozzászólások
Betörés!!! 158 hete
Észrevétel... 213 hete
Egyéb videók 442 hete
Zene 445 hete
Utcanev valt... 446 hete
Országos po... 497 hete
Humoros videók 520 hete
Vadas 533 hete
Emlékek 608 hete
Kifestõk, s... 629 hete

Legnépszerűbb témák
Észrevételek a fa... [668]
Országos politika [317]
Vicc [240]
Parlamenti Választ... [180]
Önkormányzati vá... [139]

Bejelentketés után "kattintható" lesz, addig használd a menüt.

Szavazás

Hogyan értékelnéd a 2023-as évet településünk szempontjából?

Nagyon jó volt, csak így tovább.

Idén több fejlesztés kellene.

Semleges.

Nem volt jó.

Szavazáshoz be kell jelentkezni
Lájkolj!

Security System 1.8.3 © 2006 by BS-Fusion Deutschland
16215 kísérlet blokkolva

Szomszédos települések: Jánoshida, Jászladány, Szászberek ; Környező városok: Abony, Cegléd, Jászapáti, Jászberény, Nagykáta, Szolnok, Újszász
Te vagy a(z) . látogatónk.
Copyright © 2008-2024
Jászalsószentgyörgy
PHP-Fusion v6.01
voodz by: sonar