Fórumtéma - Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! 

 

 

Navigáció
Történelem
Térkép
Címjegyzék
Helyi Hírek
Helyi Sajtó
Játékok
Cikkek
Galéria
Fórum
Chat
Idõjárás
Vendégkönyv
Apróhirdetés
Letöltések
Linkek
Keresés
Kapcsolatfelvétel
Gy.I.K. (FAQ)
Bemutatkozások
Képviselõ-Testület
Ifjúsági Egyesület

Véletlen képek a Galériából



Utoljára feltöltött kép:

202403271320090_t1.JPG
2024.03.27


+ több új kép


Utoljára létrehozott albumok:

Lakástűz a Zagyva úton.
2024.03.14. Megemlékezés
Mindenki Karácsonya 2023
Mikulás járja a falut.
Örök Ifjak Nyugdíjas...
Utoljára feladott hirdetések:

Régi lakások elör...
Kerékpárok, Motork...
Vállalom - fürdõ...
REDONY KÉSZÍTÉS. ...

Online felhasználók
Vendég: 10
Nincs Online tag

Regisztráltak: 1,373
Legújabb tag: Puredevil
Híreink egy részét nekik köszönhetjük:

SzolJOn.hu
Police.hu
MTI.hu


Köszönjük!

Híreink
Lángolt egy vályogház Jászalsószentgyörgyön [688 megnyitás] Ünnepi miserend [70 megnyitás] Régi vágyuk vált valóra a fontos jászalsószentgyörgyi földút mellett élőknek [191 megnyitás] 200 millió forintból újul meg az úthálózat és a közvilágítás Jászalsószentgyörgyön [237 megnyitás] Súlykorlátozás lép életbe Szolnok és Jászberény környékén [159 megnyitás] Szerdán kupa mérkőzés a Vadasban. [330 megnyitás] Év végéig nyolc szakaszban tervezik meg a 32.-es főút felújítását. [785 megnyitás] Érdekfeszítő helytörténeti írásokat mutattak be Jászalsószentgyörgyön [357 megnyitás] 2024.01.01-től az M4-es teljes hosszán díjköteles lesz [289 megnyitás] Jászalsószentgyörgy: Ahol szoborral álítottak emléket a költő feledhetetlen életművének [1831 megnyitás]


Figyelem

A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !


Ha még nem regisztráltál kattints IDE !

(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!)

Fórumtéma megtekintése
Fórum | Offtopic | Minden más
Oldal: 3 / 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-01-31 16:34
Nos Tildy!!

Magadnak mondtál ellent,ez a garnitúra alakította ki az elmúlt 60 évben ezt a struktúrát,akiknek a zöme bizony zsidó származású.Igazat kell adjak,de el kell ismerned,hogy ma a volt AVH-s gyerekek unokák kaszálnak,amíg 1990-ig az öregek!
Abban igazad lehet,hogy a származás nem annyira számít,láttam én már JÓ MAGYAR zsidót és Cigányt is,sajnos keveset!
Csak azt nem értem miért nincs gond a svábokkal,tótokkal,örményekkel,stb????
Most írt Csurka egy jó drámát,kíváncsi leszek bemutatják e??A lényeg korhû,PONTOS IDÉZETEK hangoznak el benne a Trianon palotából 1920-ból!Ott egy zsidó tõkés azt találta mondani,"hogy nem érdekli az USA elnöke,meg egyik"nagyhatalom"se,õ betette a lóvéját a háborúba és most õ mondja meg hogy legyen tovább!!
Érted ugye??
Annyira hajaz a mai történésekre,amikor az izraeli miniszterelnök azt találta mondani,hogy õt nem érdekli az a fekete majom(Obama),ha sokat ugrál el lesz hajtva a p...a!
Szóval ez a helyzet,jó lenne a történelmet tanulni,sajnos tudom hogy nem tanították meg veletek,velünk se,de ÉN ÖNSZORGALOMBÓL utánanéztem!
És a gyerekeimet is megtanítottam erre,PONTOSAN!
Beleértve azt is,amikor hibát követett el Magyarország,sajnos abból is van bõven,de nem szelektálunk!
Egy biztos,a kommunizmust,liberalizmust és a globalizmust is nekik köszönhetjük+!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-01-30 17:39
[quote]trappista írta:
A liberalizmus nem elzsidósodott nálunk, hanem maguk a zsidók erõltették rá a világra, mint ahogyan e beteg eszme "testvéreit", a kommunizmust vagy a feminizmust is!

Erre a legjobb példa az, ami ma már teljesen nyilvánvaló, hogy a 20. században az "amerikai" bankárok pénzelték a Wall Streetrõl az ugyancsak zsidó, világforradalmat tervezõ Lenint és Sztálint!

Az "élni és élni hagyni" elvrõl pedig csak annyit, hogy minden társadalomnak megvannak a tradicionális normái és a szabályai, ezt be kell tartani; nem véletlen, hogy évszázadokon át így maradtak fenn bizonyos nemzetek, például a magyarság.

Vajon ha 200 évvel is úton-útfélen propagálták volna az abortuszt, a homoszexualitást vagy a kábítószer-fogyasztást, akkor fennmaradtunk volna?

Mióta a deviancia került elõtérbe, azóta fogyunk mi is ilyen gyorsan...

[/quote]

Ez nem igaz. Nem elõtérbe került, csak kevésbé üldözik õket. Lehet hoznia keresztényeket is, akik üldözték Gallileit, mert azt merte mondani, hogy a föld nem lapos, vagy üldöztek minden olyan embert akit boszorkánynak tartottak?

A propagálás szerintem totál nem egyenlõ a nem üldözéssel. A propagálás az, ha fennen hirdeted, hogy ez és csak ez a helyes út. Mit árt neked egy meleg? Honnét tudod, hogy én vagy a családom, netán a te családodban valaki zsidó-e, vagy van zsidó rokona? Nem a számazás, a tettek mutatják meg ki milyen ember. Lehet fekete , fehér, cigány, vagy zsidó, kínai , vagy arab, magyar , vagy tót.

Beteg eszme a feminizmus? Röhej. Ezzel a mentalitással állhatnék folyamatosan a fakanál mögött, így meg ... Így meg öregbítem hazám hírnevét azzal, hogy a világ egyik legismertebb gallériájának a webshopját nõként én készítettem. Szégyen - gyalázat, hogy nem állok be a nõ helye a konyhában van sorba.

És még valami: az egyénnek van egyfajta döntési joga. Senkit nem késnyszerítetnek arra, hogxy szombaton dolgozzon, ha õ maga nem vállalta be ezt valamikor. Én is dolgoztam szombatonként anno pénztárosként, egy percig nem bántam .De én válalltam be. De aki ilyen ****séget mondott volna, hogy szombaton dolgoztatnak, meg kénszerítenek, azt szembe nevetem. Én döntésem, én felelõsségem volt, hogy beválalltam a szombati munkát.

Tudom, van , amikor kell a pénz , de úgy vagyok vele, mindig van választási lehetõség. Nekem egem volt a magyarországi mutyizásból, abból , hogy sógor koma jóbarát elven lehet csak egyrõla kettõre jutni (19 éves korom óta soha nem lett így munkahelyem) , abból, hogy mindenki a kiskaput keresi, és hiába maradok vagy próbálok tisztességes lenni, semmit nem jelent, és akármelyik kormány van hatalmon, mindegyik csak le akar húzni.
4. lehetõség van:
-próbál a helyzet jobbításáért tenni az ember
-beletõrödik
-kiskaput keres, és sunyít
-vagy elmegy külföldre , olyan helyre, ahol korrektek vele szemben.

Elsõt próbáltam , nem sikerült sokat elérnem , 2. nekem nem opció, 3. etikailag nem fér bele nálam, 4. megtettem.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-01-28 12:05
Végre valami!! smiley
Mert mostanában nagy a csend! smiley


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 491
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-01-28 11:18
Hétfõtõl indul az n1 nemzeti televízió. A mûsorát egyelõre interneten keresztül sugárzó "csatorna" kezdetben minden egyes hétköznap este egy 10-15 perces híradóval fog jelentkezni, adja tudtul facebook adatlapján Vona Gábor.

Sokan érdeklõdnek, hogy a beharangozott n1 tv hol lesz majd elérhetõ, látható. Örömmel jelzem, hogy legfrissebb információim szerint az elõkészületek a végéhez közelednek. Tegnap beszéltem az egyik szerkesztõvel, és ígérete szerint jövõ hét hétfõtõl látható lesz az n1, amely kezdetben minden egyes hétköznap este egy 10-15 perces híradóval fog jelentkezni az interneten - írja a közösségi oldalon a Jobbik elnöke.

A kis szerkesztõség fiatal, de tapasztalt, lelkes fiatalokból áll. A további információkat a barikad.hu oldalon és a többi nemzeti portálon lehet majd megtalálni. Szóval mindenki készüljön, terjessze a hírt, hogy jövõ hét hétfõtõl új idõszámítás kezdõdik, még ha egyelõre csak az interneten. Aki tudja, mutassa meg azon ismerõseinek is, akik nem férnek hozzá a nethez. Terjedjen hát az igazság, mert az igazság szabaddá tesz - zárja sorait Vona Gábor.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 491
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-01-15 17:53
el némult a katolikus rádió!!!!
hiába követelte a Jobbik hogy ne némítsák el.a kormány kis ujját sem mozdította.
és a kdnp ilyenkor hol van???most tessenek neki ugrani a fidesznek a jobbikkal együtt!!!!!!!
miket képzelek....kdnp-nek kuss van...majd a fidesz meg szabja hogy mit csinálhatnak.... smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 491
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-01-14 14:21
Orbánnak most kéne a Likudos haverjait igénybe venni hogy dobjanak 1kis pénzt az országnak,ha már sok Júdás itt élõsködik...


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-01-14 13:22
Ez egy nagyon érdekes és összetett dolog.
Egy biztos,a zsidóknak is végre(természetesen nem a kisembereknek,bár abból kevés van),hogy miért alakult ki ez az ellenszenv irányukba!! smiley
Biztosan van alapja,mert ennyi ember nem téved,ha Magyarországon megnézzük a gazdaságot,politikát és médiát,meglátjuk,hogy a népszámláláskor 60 ezres zsidóság 80-90%-ban reprezentálja magát!! :Ð
Csak egy példa:Nap-kelte:Bolgár,Acél,Orosz,Bánó,Bethlen,Verebes,Gyárfás......!
Magyarul ÕK HATÁROZZÁK MEG AZ ORSZÁG MINDENNAPI ÉLETÉT!!
Nem hiszem el,hogy a 8-10 milliós magyarság között nem lenne ember,aki alkalmas a dolgokra.
Az is biztos,hogy a kommunizmust,liberalizmust,bankrendszert,médiát és még sorolhatnám,õk szabadították a Világra és máig a kezükben van.
Errõl napokig lehetne beszélgetni,no nem írni,mert ez a forma erre nem alkalmas,de egy biztos,azért hogy ma a Világ itt tart ahol,abban óriási szerepük van,persze sok más idiótának is,aki hozzájárult,hogy így legyen.
Ez nem fekete és fehér,közhej,de van néhány zsidó ismerõsöm,ÕK SZÉGYENLIK MAGUKAT LEGJOBBAN MIATTUK,HOGY NAPJAINKBAN IS LEJÁRATJÁK MAGYARORSZÁGOT KÜLFÖLDÖN,HOLOTT NEM IS ÉLNEK ITT! smiley
És mielõtt valaki antiszemitizmusról beszélne,kérem olvasgasson,hogy ezen liberÁL-bolsi-zsidók,hogy vélekednek a magyarokról!!

És még valami,ezek az emberek Izraelben,utcaseprõk nem lehetnének,ahogy meg is üzenték nekik,nem véletlen hogy máshol találnak menedéket,a náci Németországban és Ausztriában,..ugyan miért! smiley
Csak egy példa,nálunk legnagyobb tettüknek azt tartották,hogy eltörölték a sorkatonaságot,Izraelben még a nõk is kötelesek 2 évet szolgálni,és ez csak egy dolog!
Nálunk dolgoztatják az embereket hétvégén,õk vallásukból fakadóan szombaton nem dolgoznak!
Na be is fejezem,mert ez egy hosszú és bonyolult téma,csak sajnos nem képesek arra,hogy egy vitára kiálljanak,mert elbuknának!
Csak egy dolog,Pálinkás irányítása alatt 500 millát sikítottak Hellerék,most világosodik meg mindegyik????
Sajnálom?? smileya fideszt is,megjelentek köreikben a liberálisok,akik Orbánt mindennek elhordták eddig!! smileyMost majd dõl a lóvé,mi meg dögöljünk meg!
Igaz munkahely nem lesz több,a diplomás gyerekek 25%-a állásnélküli,de"DOLGOZZUNK"",HOOOOOOOOLLLLL???
Szerintem a magyar egyik legdolgosabb(hangoztatom MAGYAR)egész Európában,képes hazáját elhagyni a melóért,de ha nincs hol dolgozzanak az emberek???
Ha minden évben 100 ezer munkahelyet hoznak létre 10 éven keresztül,én onnantól Istenként tisztelem Orbánt,de addig...??? smiley


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
trappista
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 274
Lakóhely: Judapest
Regisztrált: 2010.01.26
Elküldve: 2011-01-09 22:22
A liberalizmus nem elzsidósodott nálunk, hanem maguk a zsidók erõltették rá a világra, mint ahogyan e beteg eszme "testvéreit", a kommunizmust vagy a feminizmust is!

Erre a legjobb példa az, ami ma már teljesen nyilvánvaló, hogy a 20. században az "amerikai" bankárok pénzelték a Wall Streetrõl az ugyancsak zsidó, világforradalmat tervezõ Lenint és Sztálint!

Az "élni és élni hagyni" elvrõl pedig csak annyit, hogy minden társadalomnak megvannak a tradicionális normái és a szabályai, ezt be kell tartani; nem véletlen, hogy évszázadokon át így maradtak fenn bizonyos nemzetek, például a magyarság.

Vajon ha 200 évvel is úton-útfélen propagálták volna az abortuszt, a homoszexualitást vagy a kábítószer-fogyasztást, akkor fennmaradtunk volna?

Mióta a deviancia került elõtérbe, azóta fogyunk mi is ilyen gyorsan...




* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

ZSIráfvágyok@citromail.hu ántifásisztá@yahoo.hu
Szerző RE: Országos politika
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2011-01-09 08:22
Egy másik fórumon összefoglalták a Fidesz eddigi tevékenységét:

"1. Visszamenõleges hatályú törvénykezéssel gyengítette a jogbiztonságot és a jogbiztonságba vetett hitet.
2. Retorzióként szûkítette az Alkotmánybíróság alkotmányosságot védõ jogkörét.
3. Sajtóorgánumok finanszírozhatóságát megszüntetõ, így azokat ellehetetlenítõ bírságokat vethet ki egy kizárólag fidesz delegáltjaiból álló médiahatóság, amelybe még a KDNP jelöltjét sem engedték be.
4. Bólogató bábot rakott a Köztársasági Elnöki hivatalba.
5. Hûséges pártkatonákat (volt fideszes képviselõket!) rakott a kormány mûködését ellenõrizni hivatott hivatalok élére (Számvevõszék, Fõügyészség, stb.).
6. Szétverte a magas szakmai színvonallal tevékenykedõ Költségvetési Tanácsot.
7. Társadalmi konzultáció nélkül szünteti meg a magánnyugdíjpénztárakat, s az abban maradni szándékozóktól egy tollvonással elveszi az állami nyugdíjtámogatás lehetõségét.
8. Érdemi szerkezeti reformok helyett egyeztetés nélkül vetett ki válságadókat, amelyek a reformok elmaradása miatt kb. két év múlva romba is dönthetik a gazdaságot.
9. Indoklás nélküli elbocsátásokat tett lehetõvé.
10. Ellehetetlenítette a sztrájkjogot,
11. Átírta a jegybank törvényt, hogy a Monetáris Tanácsba saját embereit ültetve megszüntesse a jegybank függetlenségét,"

Errõl ennyit!

Szebb jövõt!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 491
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-01-05 10:38
Magyarországi liberalizmus megbukott mert el zsidósodott.
hogy külföldön mûködik-e azt döntsék el az adott ország lakói


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-01-05 01:11
[quote]trappista írta:
Tildy!

Odavezetett a liberalizmus Nyugat-Európában, hogy pár év tized múlva ezek az országok muszlimmá válnak! Gondolom, te is hallottad, milyen nagy botrány volt, mikor megjelent Sarrazin könyve Németországban! Utána Angela Merkel is azt nyilatkozta, hogy a német integráció megbukott!

A régi keresztény-tradicionális Európának vége... Fontosabb lett a deviancia, a drogozás, a buzulás népszerûsítése![/quote]

Na ez a fajta liberalizmus nem az , amirõl én beszéltem. Az ugyanis az élni és élni hagyni elvet követi. Nem pedig azt, hogy bemegyünk egy országba és azt csinálunk amit akarunk , ráerõltetjük az õshonos lakosságra a sajét dolgainkat . Nagyon nem errõl kéne , hogy szóljon .

Talán ismerõs a mondás: Rómában mint a rómaiak.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
trappista
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 274
Lakóhely: Judapest
Regisztrált: 2010.01.26
Elküldve: 2010-12-31 09:18
Tildy!

Odavezetett a liberalizmus Nyugat-Európában, hogy pár év tized múlva ezek az országok muszlimmá válnak! Gondolom, te is hallottad, milyen nagy botrány volt, mikor megjelent Sarrazin könyve Németországban! Utána Angela Merkel is azt nyilatkozta, hogy a német integráció megbukott!

A régi keresztény-tradicionális Európának vége... Fontosabb lett a deviancia, a drogozás, a buzulás népszerûsítése!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

ZSIráfvágyok@citromail.hu ántifásisztá@yahoo.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-30 13:53
Így igaz Tildy!!

Más a mentalitás,persze ez a múlt miatt van!
A skandináv országok teljesen más kategóriát jelentenek!
Ott szívesen éltem volna,ha nem lenne annyi ideig sötét és hideg.
Nem csodálom hogy annyi a depressziós alkoholista!
Elõször meglepõdtem Svédországban,hogy némi túlzással a piát jobban õrzik,mint a bankokat! smiley smiley
A németekhez tartó kompon történõ tivornyákról most nem is beszélek!
Õk jól élnek,arra fordították évtizedeken keresztül a pénzt,AMIRE KELLETT!
Nálunk is sokan rendesen vezetnek,de az újgazdagok a vastag fuxxal rendelkezõ kisebbséggel nem lehet bírni nálunk,és az utóbbiból egyre többen lesznek! smiley
A végén még néhány dologban egyet is értünk!!

Mindenkinek BUÉK!!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-29 20:18
[quote]Adrian Monk írta:

EGY IGÉNYTELEN,CSESZNYE NÉPSÉG,NEM ADNAK A RENDRE,MAGUKRA,TREHÁNYAK,MAGASABB RENDÛNEK ÉRZIK MAGUKAT,HOLOTT CSAK AZÉRT MEGY NEKIK JÓL,MERT KÖRBERABOLTÁK A VILÁGOT!
ELHIHETED NEKEM ÉS HA ÕSZINTE VAGY TE IS BELÁTOD![/quote]

Nem érzéltetik, hogy magasabb rendûek lennének, bár tény hogy nekik is vannak hibáik. PL Mi tanítjuk kb nekik a hólapátolást mert nekik nem természetes smileysmiley

Mondhattam volna norvégiát is, ott is éltem egy darabig, na õk pl. nem rabolták össze a világot, mégis jól megy nekik (tudom, olaj) , vagy pl. megállnak a zebránál, ha át akarsz kelni (nem kell várnod, ha látjá a zebra felé közeledsz, automatikusan megállnak) , toleránsak a külföldiekkel (bár visszahúzódóak ) , szóval hja. Tudom, õket sem érintette a kommunizmus.

Mégis valahogy másak. Fel sem merül bennük se a hálapénz, se a ügyeskedés, és ha véletlen egy politikus többet költ egy ünnepi vacsorára az alkalmazotakkal, mint ami szokás, akkor inkább le is mond . (Régebben még az ajtat se zárták , a elsõ kiosk feltörések viszontpl. magyarok nevéhez kötõdtek).

Szóval máshol is van pozitív példa, és tudom, máshol is vannak negatívumok, de valahogy a mentalitás más, az ami megfog(ott ott is).


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-29 20:10
[quote]trappista írta:
Tildy!

Nem követtem a levélváltásodat Adrian Monkkal, de azt szívesen megkérdezném tõled, hogy mi a nagyon különös Neked a liberalizmusban -mint ideológiában-, hogy ennyire oda vagy érte???????
Ez akár egy külön fórumtéma lehetne!

Ha alaposan körülnézel a te imádott országodban, Nagy-Britanniában, akkor rájössz, hová vezetett a szélsõséges szabadelvûség!


[/quote]
Pont ma beszélgettem errõl Terence-el, a honkongi munkatársammal, hogy pont ez a sokszínûség tetszik, hogy együtt tud élni török, magyar, brit, lengyel , satöbbi ember. (mondhatnám tisztára, mint régen , Tiranon elõtti Magyarországon horvát, magyar , tót stb.)

Azt most ne keverjük ide, hogy amit odahaza liberalizmusnak neveztek (meg szdsznek) az olyan messzi van a valódi , normális liberalizmustól, mint Makó Jeruzsálemtõl.

Amúgy mond, mire vezetett ide a szélsõséges szabadelvûség? Mire gondolsz? Mert hogy nem érzem szélsõségesnek , ami itt van, az biztos.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
trappista
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 274
Lakóhely: Judapest
Regisztrált: 2010.01.26
Elküldve: 2010-12-27 16:13
Tildy!

Nem követtem a levélváltásodat Adrian Monkkal, de azt szívesen megkérdezném tõled, hogy mi a nagyon különös Neked a liberalizmusban -mint ideológiában-, hogy ennyire oda vagy érte???????
Ez akár egy külön fórumtéma lehetne!

Ha alaposan körülnézel a te imádott országodban, Nagy-Britanniában, akkor rájössz, hová vezetett a szélsõséges szabadelvûség!






* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

ZSIráfvágyok@citromail.hu ántifásisztá@yahoo.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-23 12:20
T.Tildy!

Nyugodtan tegezhetsz,bár az apád lehetnék,ahogy a szavaidból kitetszik,azonban én is dolgoztam Hollandiában néhány évet,így tudom ott a tegezõdés dívik és engem sem zavar,nem érzem magam legalább annyira öregnek,meg aztán a pi.á.ba így is,meg úgy is el lehet valakit küldeni!
Sok mindenben igazad van,de még mindig nem érted,egy olyan helyen,ahol 200 éves hagyománya van a demokráciának???(vagy töbsmiley a pénz hatalmának,nem volt 45 év kommunizmus,ott lehet így csinálni,ahogy mondod,de itt más a helyzet,köszönhetõen a NYUGATNAK,akik odadobták Kelet-európát a ruszkiknak!Mindegy melyik oldalon állt,mert ugye a csehek és a lengyelek"gyõztes"államok voltak,persze ezt tanultad te is!
Szóval itt az volt a divat,elmagyarázom,mert gyerekeim tanulmányaiból tapasztaltam,hogy ezt nem nagyon tanítják Magyarországon,mivel 1945-el véget ért a történelem tanítás,pedig állítólag volt egy rendszarváltás!
Tehát az emberek a munkájukért keveset kaptak,felépítették az országot,(amit késõbb a komcsik elloptak),abból megéltek,jutott ötévente egy méregdrága kocsira a fizetésekhez képest(Trabant,Lada),kalákában felépült házra,a többi ment az államkasszába és János bácsi onnan osztotta!Ez egy jó dolog a hatalom számára,mert így függtek tõle,nem úgy mint az"öngondoskodó"nyugatiaknál!
Ezt csinálják 20 éve a romákkal is,kapnak és kussolnak,és még jó is nekik nem kell dolgozni!
Az államkassza 1990-ben mínuszban volt,azóta ezeket a kiadásokat HITELBÕL FINANSZÍROZTÁK!!
Hiába akarsz te ITT gondoskodni magadról,még nem tudsz,lehet soha nem fog eljönni,de jó lenne!
A pénzintézetekkel kapcsolatban NEM OSZTOM A DERÛLÁTÁSODAT,láttam én már éjjeliõrt nappal meghalni! smiley
Ha ezt az egészet 1990 elõtt meséled talán még el is hiszem,bár akkor még fiatal lehettél!
Ha rám hallgatsz,maradsz ott,gondoskodsz ott magadról és 40 év múlva hazajössz mint milliomos,sok nyugatra szakadt hazánkfia tette ezt!
Hazajöttek és osztották az észt!
Sokan"kalandvágyból"itthon maradtak és építették ezt az országot,nem rajtuk(tunk)múlt hogy ilyen lett!
Még 1956-ban próbálkoztak,de azután már nem,a nyugat akkor is becsapta az országot,ahogy évszázadokon keresztül!!
Most egy nem idevaló dolog,de érdekes!
NEM TUDOM MIT NYÜSZÍTENEK NYUGATON,BÁRMIT IS TESZ AZ ORSZÁG VEZETÉSE(még akkor is ha én se mindennel értek egyet)??
sOHA NEM SEGÍTETTEK,MINDÍG KERESZTBE TETTEK,SZ.RT.K RÁNK,AZUTÁN MOST MEG AKARJÁK MAGYARÁZNI MIT HOGYAN TEGYÜNK!
Csak egy példa:csodálkoznak a bankadón,bár máshol is van,de nem ilyen igaz,évtizedekig nem szóltak az anyabankok a leánybankjainknak,hogy ugyan már,nálunk 6%-os haszonnal melóztok,Magyarországon se dolgozzatok 30%-al,vagy a kisebbség,a romákat zsidókat védik Magyarországon,de a határon túli magyarokat,agyonverhetik,elvehetik iskolájukat,stb,hiába tiltakozunk!
Kérdezed:hogy jön ez ide???
Úgy,hogy SOHA NEM VOLTAK EGYENLÕK A FELTÉTELEK,ÍGY AZTÁN NE IS VÁRJUK AZT,AMI OTT VAN!

És a végén hagy mondjak még valamit!
Évekig éltem angolok közelében,nyaraltam,dolgoztam velük!
EGY IGÉNYTELEN,CSESZNYE NÉPSÉG,NEM ADNAK A RENDRE,MAGUKRA,TREHÁNYAK,MAGASABB RENDÛNEK ÉRZIK MAGUKAT,HOLOTT CSAK AZÉRT MEGY NEKIK JÓL,MERT KÖRBERABOLTÁK A VILÁGOT!
ELHIHETED NEKEM ÉS HA ÕSZINTE VAGY TE IS BELÁTOD!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: biztositok
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-21 18:57
T Monk!

En a biztositokban sokkal jobban bizom, mint a magyar allamban.

Ugyanis ha a biztosito "tonkremegy" -eleg ritkan szokott- akkor a biztositokba vetett bizalom nagyon megrendulne, ergo egy biztosito csodje vinne magaval a tobbit is : ezt nem igazan engedhetik meg a penzintezetek maguknak,hiszen dominoszeruen dolne az egesz, ezert is van ritkan biztositocsod.
Ergo a biztositonal levo penz kvazi biztosabb helyen van, mint az allamnal levo.


[quote]Ennyire bízol a pénzintézetekben??? smiley
Hallottál valamit a"gazdasági világválságról"",tudod,amit ezek a pénzintézetek idéztek elõ??
Miért is???
mert minden pénzt,ami a kezelésükben volt elba..ak,majd virtuális pénzeket mozgattak,de féltek hogy beüt a bukta,így egy mesterséges válságot csináltak,az államok az adózók pénzén kikupálták õket és most szivatnank bennünket tovább![/quote]

Alapbol 10%nak kell emlekeim szerint meglenni arany vagyonban ,a tobbi forgotoke , ami kpban meg sem jelenik , igen,ezt mindenki tudja, hogy virtualis penzek mozognak.


Amúgy nem nagyon értelek????mi nehéz azon,ha nincs befizetés,nincs nyugdíj,mert hitelt már nem akarnak felvenni rá,épp a te jövõd miatt is!!??




Qrva sok a befizetesek aranya. Tehat befizetes van. Nem keves. Jovedeki ado ( mennyi is a benzinen?) Afa, , tb, jovedelemado, nzugdijjarulek otthon tobb, mint itt az osszes levonas cakkompakk.

Aki dolgozik erzi a boren. kb 50%os elvonas europaban nem igazan van mashol. Oldjak meg ksiebb burokraciaval, jobban mukodo allammal, netan azzal, hogy valamilyen szinten hozzajarulast kernek a foiskolai tanulmanyokhoz , nem pedig minden ingyen van. Nem, nagyon nincs ingyen, ennek is isszuk a levet..


Ehhez egy diploma nem elég,???nem bántás képen mondom!



Ha nem bantaskepp mondod, miert emlited?

Amúgy a te jövõd,amikor ebbe az országba születtél már akkor véget ért,ezért maradj ott ahol vagy,válasz egy MEGBÍZHATó pénzintézetet és lesz nyugdíjad,a szüleiddel mi lesz???majd írnak vagy telefonálnak éppen mit esznek!




Szuleimet majd en eltartom , ha ugy alakul , mint irtam, nem fogok az allam csecsen logni . ( eddig is probaltam tamogatni oket)

Tényleg nem akartam személyeskedni,de ami 1947 óta nincs rendben,azt mibõl gondolod,hogy pikk pakk rendbe lehet hozni??




Nem pikk -pakk. Evek kerdese . Amig ebben az orszagban 300 ftos vizitdij miatt megy a hiszti, de a fejenkent legalabb egymillas magannyugdij lenyulas ellen nem, addig itt a fejekben nem lesz rend.

[code]
Sajnos nem Svédországban élünk,bár utálom a hideget és a sötétséget,depressziós vagyok tõle,ahogy az esõtõl is,bár most Londonban inkább a hó esik és bénítja meg az országot,van ami ott sem tökéletes!??
[/code]
Teljesen tokeletes, hogy Londonban esik a ho. Imadom. Igaz az angolok nem tudnak vele mit kezdeni, es mint irtam itt sem midnen tokeletes ( nem takaritjak, nekunk magyaroknak kell megmutatni, hogy takaritani kene, mert valaki elesik) , de egy hangyanyival jobb mind az eletszinvonal, mind az ember kozerzete itt. Legalabbis nekunk.

Amugy emlekeim szerint sosem szemelyeskedtem Onnel/veled ( nem tudom melyik az illendobb , en mar megszoktam a tegezest munkahelyeken is) , szerintem viszont sem kene.
Sajnalom a szuleimet , es probalom segiteni oket, de van amiben nem ertek egyet veluk. Ilyen dolog a "roghozkotottseg".

Es elnezest az ekezetek hianyaert- munkahelyrol ( szunetben) irok , nem esik kezre atallitani a billentyuzetet.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2010-12-21 16:15
T Tildy!!

Ennyire bízol a pénzintézetekben??? smiley
Hallottál valamit a"gazdasági világválságról"",tudod,amit ezek a pénzintézetek idéztek elõ??
Miért is???
mert minden pénzt,ami a kezelésükben volt elba..ak,majd virtuális pénzeket mozgattak,de féltek hogy beüt a bukta,így egy mesterséges válságot csináltak,az államok az adózók pénzén kikupálták õket és most szivatnank bennünket tovább!
Amúgy nem nagyon értelek????mi nehéz azon,ha nincs befizetés,nincs nyugdíj,mert hitelt már nem akarnak felvenni rá,épp a te jövõd miatt is!!??
Ehhez egy diploma nem elég,???nem bántás képen mondom!
Amúgy a te jövõd,amikor ebbe az országba születtél már akkor véget ért,ezért maradj ott ahol vagy,válasz egy MEGBÍZHATó pénzintézetet és lesz nyugdíjad,a szüleiddel mi lesz???majd írnak vagy telefonálnak éppen mit esznek!
Tényleg nem akartam személyeskedni,de ami 1947 óta nincs rendben,azt mibõl gondolod,hogy pikk pakk rendbe lehet hozni?? smiley smiley
Sajnos nem Svédországban élünk,bár utálom a hideget és a sötétséget,depressziós vagyok tõle,ahogy az esõtõl is,bár most Londonban inkább a hó esik és bénítja meg az országot,van ami ott sem tökéletes!?? smiley


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2010-12-21 14:03
[quote]Adrian Monk írta:
T Tildy!!

Amúgy a nyereségedet kiveheted adó nélkül,de maradhatsz is!!
Ami a jövõ felélésérõl mondasz,AZ IGAZ!!
Sajnos 1948 óta folyik,majd a privatizációval felgyorsult,és az elmúlt 8 évben hitelekkel végleg???a csõdbe vitték az országot!
Arra azért kíváncsi lennék,amint a 35-45 évet dolgozó meggörnyedt nyugdíjasoknak,rendesen fizetõknek elmondanád,hogy mondjanak le a nyugdíjakról a jövõd miatt! smiley
Szerintem nem lenne könnyû és igazságos!
Gondolj bele,te fizetnél 40 évig,építenéd MAGYARORSZÁGOT és aztán azt mondaná az unokád,vagy inkább másé,:hogy öreg ne követelj nyugdíjat,mert nekem van rá szükségem! smiley smiley
Belátom ördögi kör,de valami megoldást csak kell rá találni,további hitelek felvétele már öngyilkosság!!
Mérlegelnie kell mindenkinek,neked is!!

Üdv![/quote]

Tehat akkor tolunk lehet kerni, hogy mi mondjunk le masok nyugdija miatt a sajatunkrol, de mastol nem lehet kerni a szolidaritast. Erdekes dolog ez.

Nem hinnem, hogy azoknak a nyugdijra szant penzebol kene kifizetni a nyugdijasokat, akik most a nyugdijas eveikre gyujtogetnek , es raknak felre a jovore , sajat boldogulasukra. Es amit nem csak hazastars, hanem a szerzodesben megnevezett szemely orokolhet.

Ertem en mi itt a gond, sokan , sok evet ledolgoztak, kemenyen, megerdemelnek a normalis nyugdijat. De ezt az allamnak kene kigazdalkodnia, megfelelo modon, nem a fiatalaktol elveve, es persze bevezetni az allami nyugdij maximumot, mert vicces, hogy valaki kevesebb munkaval joval tobb nyugdijat kap, mint egy dolgozo ember . ( ritka , de megesik)


Ezenkivul a magantulajdon kerdeset is felveti a dolog, en ugyanis nem az alammal szerzodtem, hanem maganszemelykent egy ceggel kotottem szerzodest, amibe az allam onkenyesen belenyul. Hogy lehetek biztos, hogy maskor , mas szerzodesembnel ezt nem teszi meg?

Annak fenyeben meg vegkepp erdekes, hogy errefele 25% az osszes, adoval , tbvel, nyugdijjal terhelt elvonas, megis fele annyi hajlektalan nincs, mint Budapesten, a nyugdijasok meg tudnak elni, a varos fejlodik, stb, stb. Tudom, tudom, az oroszok nem loptak szet.

De valahogy fele annyi kozteher mellett is jobbna mukodik ez az orszag. Miert?

Mint irtam, az ongondoskodas hive vagyok, es igen, abbol kernek 40 ev mulva, amit most befizetek. Igy logikus nekem, nem pedig, hogy az unokam penzebol tartsanak el.

Mint irtam, a feloszto-kirovo rendszer az oregedo korfa miatt nem opcio . ( sajnos sok embernek meg az ongodoskodas sem, hiszen , mibol? Es teljesen jogos , amit mondanak)


Nem maradok allamiban, mert kulfoldon idovel a a biztositoba rakott penzemre van esely, hogy megkapjam. Ha a magyar allamnak adnam? Aligha.

Remelem erthetoen fogalmaztam, mi itt a gond. ( Nekem konkretan az, hogy a magyar allam a szememben nem megbizhato gazda )


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Oldal: 3 / 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Ugrás a fórumra:


Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Nem vagy még tag?
Kattints ide, hogy regisztrálj.



Neked nem kerül semmibe csupán 2 percedbe,
de ezzel elismered a munkánkat!


Elfelejtetted a jelszavad?
Kérj egy újat itt.
Időkép
Jászalsószentgyörgyi webkamera

Megnyitás az Időképen
Cookie Info

Honlapunkon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében.
Amennyiben szeretnél vele megismerkedni, ITT bővebb információt találsz róla.


Ki, mit néz?
54.36.149.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ news.php
52.167.144.xxx @ photo...
85.208.96.xxx @ reada...
85.208.96.xxx @ photo...
100.26.140.xxx @ photo...
66.249.64.xxx @ photo...
3.80.129.xxx @ photo...
35.169.107.xxx @ forum...

Egyszerre 179 fő a rekord.

Fórumtémák

Friss hozzászólások
Betörés!!! 155 hete
Észrevétel... 210 hete
Egyéb videók 439 hete
Zene 442 hete
Utcanev valt... 443 hete
Országos po... 494 hete
Humoros videók 517 hete
Vadas 530 hete
Emlékek 605 hete
Kifestõk, s... 626 hete

Legnépszerűbb témák
Észrevételek a fa... [668]
Országos politika [317]
Vicc [240]
Parlamenti Választ... [180]
Önkormányzati vá... [139]

Bejelentketés után "kattintható" lesz, addig használd a menüt.

Szavazás

Hogyan értékelnéd a 2023-as évet településünk szempontjából?

Nagyon jó volt, csak így tovább.

Idén több fejlesztés kellene.

Semleges.

Nem volt jó.

Szavazáshoz be kell jelentkezni
Lájkolj!

Security System 1.8.3 © 2006 by BS-Fusion Deutschland
16198 kísérlet blokkolva

Szomszédos települések: Jánoshida, Jászladány, Szászberek ; Környező városok: Abony, Cegléd, Jászapáti, Jászberény, Nagykáta, Szolnok, Újszász
Te vagy a(z) . látogatónk.
Copyright © 2008-2022
Jászalsószentgyörgy
PHP-Fusion v6.01
voodz by: sonar