Fórumtéma - Jászalsószentgyörgy nem hivatalos közösségi portálja - Friss, érdekes és független! 

 

 

Navigáció
Történelem
Térkép
Címjegyzék
Helyi Hírek
Helyi Sajtó
Játékok
Cikkek
Galéria
Fórum
Chat
Idõjárás
Vendégkönyv
Apróhirdetés
Letöltések
Linkek
Keresés
Kapcsolatfelvétel
Gy.I.K. (FAQ)
Bemutatkozások
Képviselõ-Testület
Ifjúsági Egyesület

Véletlen képek a Galériából



Utoljára feltöltött kép:

2024041418322113_t1.JPG
Győztes csapat.


+ több új kép


Utoljára létrehozott albumok:

Lakástűz a Zagyva úton.
2024.03.14. Megemlékezés
Mindenki Karácsonya 2023
Mikulás járja a falut.
Örök Ifjak Nyugdíjas...
Utoljára feladott hirdetések:

Régi lakások elör...
Kerékpárok, Motork...
Vállalom - fürdõ...
REDONY KÉSZÍTÉS. ...

Online felhasználók
Vendég: 13
Nincs Online tag

Regisztráltak: 1,377
Legújabb tag: Bbicu
Híreink egy részét nekik köszönhetjük:

SzolJOn.hu
Police.hu
MTI.hu


Köszönjük!

Híreink
Hétvégi foci a Vadasban. [104 megnyitás] Önkormányzati és EP. választás 2024. [803 megnyitás] Illegálisan vágtak ki több száz fát Jászalsószentgyörgyön. [471 megnyitás] Vármegyei II. osztály 24. forduló [131 megnyitás] Meghívó műsorestre [126 megnyitás] Ünnepi miserend [229 megnyitás] Régi vágyuk vált valóra a fontos jászalsószentgyörgyi földút mellett élőknek [307 megnyitás] 200 millió forintból újul meg az úthálózat és a közvilágítás Jászalsószentgyörgyön [429 megnyitás] Súlykorlátozás lép életbe Szolnok és Jászberény környékén [260 megnyitás] Szerdán kupa mérkőzés a Vadasban. [505 megnyitás]


Figyelem

A honlap CSAK akkor lesz teljesértékű, ha bejelentkezel !


Ha még nem regisztráltál kattints IDE !

(Bejelentkezés után ez a panel eltünik!)

Fórumtéma megtekintése
Fórum | Offtopic | Minden más
Oldal: 2 / 16 < 1 2 3 4 5 > >>
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-02-11 12:45
A kérdésre nem válaszoltál,hol a képzett cigányok ???????
Hidd el van!!
ÉS NEM VÁLASZOLTÁL!!!
Egy üzlettel kapcsolatban egy zsidó embere ezt mondta,fõnököm volt:
"ne törõdj vele,magas beosztású???megveszem,ez az ország egy banán köztársaság"
Na ez téged nem sért,engem IGEN!!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-10 23:49
[quote]Adrian Monk írta:
Nem nézem le,aki másként gondolkozik,de azt igen,aki próbálja azt felfesteni,ami valójában nem létezik,vagy nem úgy!
Erre írtam Helleréket,de írhatnék mást is,biztos ismerõs!
"Hááát drága biztos úr,azé...,mert cigány vagyok"??
És nem zsidózok hidd el,mondd már meg nekem,hogy mondjuk van 1 millió cigány,8.9 millió magyar és kb 100 ezer zsidó,mégis tele van velük az üzleti élet,a volt kommunista,szdsz-es párt,valamint a média!
Az egymillióból hány cigányt látsz a bankszakmában,vagy a médiában,pedig hidd el közöttük is van képzett ember!
Mesélek neked valamit,egy cégnél vezetõket vettek fel(ismerem ezt a céget jól),fõ kitétel az volt,hogy körül legyenek metélve a leendõ kollégák!
Errõl ennyit!
Vagy emlékszel még a nap-keltére??
Orosz,Bánó,Verebes,Acél,Gyárfás,Bethlen és a stáb többi tagjáról nem is nyilatkozom!
Errõl mi jut eszedbe????????????
Nos akkor helyben vagyunk![/quote]

Nagyon nem vagyunk helyben. Sógor koma jóbarát nem csak ilyen területen van. Sõt.
De komolyan, mit zavar ez téged. Ha szemtõl szemben aláz meg, vagy fenyeget meg egy zsidó, akkor elhiszem, hogy van alapja a mondandódnak, de ez így .... Mégha igaz is, kb urban legend szintû. Mert ha azt mondod, xy meglopott, ezért ahonnét xy jött azokkal problémám van, még valamilyen szinten érthetõ. Anélkül viszont szimpla trollkodás.


Aki meg jól dolgozik az akkoris jut elõre, ha se ismerõse nincs , aki segítené, se nem zsidó, se nem egyéb. A legjobb példa erre a sajátom. Olyan családban diplomáz(t)unk én s és a hugom is, amelyben a felmenõk közt nincs értelmiségi. Tehát az amit mondasz az leginkább a savanyú a szõlõ esete.... Vagy legalábbis innét úgy tûnik.

Hogy mi jut esembe? Az, hogy itt is látok ortodox zsidókat, de na és? Nem zavar. Õk nem zavarnak engem, én sem zavarom õket, békében egymás mellett eléldegélünk.

De õszintén, téged miért zavarnak ennyire? Tán irigy vagy? ELõtted az út, hogy elõrébb juss, csak rajtad múlik .


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-02-10 16:35
Nem nézem le,aki másként gondolkozik,de azt igen,aki próbálja azt felfesteni,ami valójában nem létezik,vagy nem úgy!
Erre írtam Helleréket,de írhatnék mást is,biztos ismerõs!
"Hááát drága biztos úr,azé...,mert cigány vagyok"??
És nem zsidózok hidd el,mondd már meg nekem,hogy mondjuk van 1 millió cigány,8.9 millió magyar és kb 100 ezer zsidó,mégis tele van velük az üzleti élet,a volt kommunista,szdsz-es párt,valamint a média!
Az egymillióból hány cigányt látsz a bankszakmában,vagy a médiában,pedig hidd el közöttük is van képzett ember!
Mesélek neked valamit,egy cégnél vezetõket vettek fel(ismerem ezt a céget jól),fõ kitétel az volt,hogy körül legyenek metélve a leendõ kollégák!
Errõl ennyit!
Vagy emlékszel még a nap-keltére??
Orosz,Bánó,Verebes,Acél,Gyárfás,Bethlen és a stáb többi tagjáról nem is nyilatkozom!
Errõl mi jut eszedbe????????????
Nos akkor helyben vagyunk!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-07 01:22
[quote]Adrian Monk írta:
Ezek a hivatásos RETTEGÕK! smiley
Ez nívón aluli Tildy,itt nekünk MAGYAROKNAK van félni valónk és én nem vagyok radikális,bár a szememben egyáltalán nem bûn,ha valaki az!!
Inkább egymillió radikális,mint egy liberálbolsevik!
Ki fenyegetett meg????? smiley
Olyan vagy,mint Heller Ágnes,lopott 100 millát és mindjárt RETTEG,...nehogy visszavegyék az"antiszemita magyarok",tele a f..m már ezekkel a rettegõkkel.Húzzanak el innen,ha itt annyira rossz nekik,ne élõsködjenek rajtunk! smiley

Ez a **** duma még nálam is kiveri a biztosítékot![/quote]

Szerintem nem értetted a bármelyik oldalon dolgot.

Amúgy még mindig nem becsméreltelek,(nem rakosgattam be seggmutogatós smileyt neked) és nem vagyok hivatásos rettegõ. MEgint próbálsz bemocskolni, de az elõzõ tévedésed után ezen már csak mosolygok.

Viszont bocsánat már, hogy nem tartom korrektnek ha valaki fenyegeti a családom. Legyen az magyar, skinhead, cigány, vagy tót., vagy bármi más nemzetiségû.

Amúgy elõbb nem írtam,de pont magadféle emberek miatt jöttem el. MErt az ilyenekbõl nem kérek.

Az értelmes vitát amúgy bármikor szívesen fogadom, ha folytatni szeretnéd, e a liberálbolsevikezésben, meg zsidózásban nem leszek partner.

Amúgy a helyedben inkább szégyellném magam, vered itt a melled, mekkora nagy magyar vagy, aztán lenézed,leszólod azt,megalázod azt aki másképp gondolkodik.

Ha ezt jelenti magyarnak lenni, hogy beszólogatósak és lenézõek vagyunk azokkal, aki nem ért egyet velünk , akkor nem szeretnék magyar lenni.
(Pedig imádom az anyanyelvem, a magyar érteleket , italokat, tájat épületeket . )

És köszi szépen de 18 éves koromtól 12 évet fizettem be adóként, tb-ként stb az államnak, húzd magad , hogy élõsködõnek mertél nevezni.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-02-06 19:39
Ezek a hivatásos RETTEGÕK! smiley
Ez nívón aluli Tildy,itt nekünk MAGYAROKNAK van félni valónk és én nem vagyok radikális,bár a szememben egyáltalán nem bûn,ha valaki az!!
Inkább egymillió radikális,mint egy liberálbolsevik!
Ki fenyegetett meg????? smiley
Olyan vagy,mint Heller Ágnes,lopott 100 millát és mindjárt RETTEG,...nehogy visszavegyék az"antiszemita magyarok",tele a f..m már ezekkel a rettegõkkel.Húzzanak el innen,ha itt annyira rossz nekik,ne élõsködjenek rajtunk! smiley

Ez a **** duma még nálam is kiveri a biztosítékot!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-04 20:47
Szinte feleslege sbármit is mondanom, mert ki vannak forgatva a szavaim, kivételeket mindig lehet hozni.


Amugy:
Konkretan egy idosebb skinhead ismerosom "poenkodott" azzal, hogy khm, kicsit megkeresi a csaladom es... Csak epp olyan szituacioban mondta, amelyben nem erzodott poennak. Konkretan olyan szinten feltem, mint meg eletemben soha . Termeszetesen nem minden jobboldali ilyen, de ez bennem "mely nyomot " hagyott). Innentol kezdve kicsit "felve nezek a radikalisokra", akik kinezik az olyanokat, akik mas elveket vallanak.

Utalok felni es megfelemletve lenni, es nem szeretem at sem, ha mas el ilyen eszkozokkel. ( meg ha nem is cselekszi meg) Álljon az az illetõ akármelyik oldalon.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 492
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-02-03 21:07
haggyad,úgyis addig megy amíg nem neki lesz igaza....
mindjárt megcáfol kb 10 oldalba smiley


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
senki75
Adminisztrátor

Hozzászólások: 192
Regisztrált: 2008.07.31
Elküldve: 2011-02-03 20:54
[quote]Egyebkent valoban, egy olyan part lenne szamomra a jo, amely:
- nem fenyeget ha nem ertek egyet vele
- mind az egyenert, mind a kozossegert tesz
- amely azt mondja, nem csak jog, de kotelesseg is van es viszont
- amely nem sujt le 50%-os elvonassal
- amely azt az elvet vallja, elni, es elni hagyni
- amely nem hazudik, nem cinikus
- amely a nemzetit nem neveben emlegeti csak, nem ez alapjan itel meg valakit, hanem minden embert aki az orszagon belul el nemtol, borszintol, hovatartozastol fuggetlenul egyben kepvisel
- amely elismeri azt az embert es kozosseget amely reszt vesz az orszag jobba teteleben
- amely fellep az olyan egyenek ellen , akik lopnak, csalnak , hazudnak
- amely rendet teremt, de normalisan
- amely a gazdasagot rendbeszedi[/quote]

Ne haragudj, de ilyen sületlenséget összehordani. (A félreértés elkerülése végett, ezzel nem a képességeidet, tájékozottságodat vonom kétségbe.)
- Kezdjük azzal, akik szerinted a "szélsõ jobboldal" melyik választót fenyegették meg, a tisztességtelen bûnözõket félted?! Legyél szíves idézni, melyik becsületes embert fenyegették meg, de ne a szennylapokból. Vagy a nézeteik miatt kit fenyegettek? (Aki a médiákból tájékozódik, sosem az igazságról beszél)
- Mi folyamatosan arról beszélünk, hogy az ország bizonyos rétegének nincsen kötelessége, csak joga és sürgõsen meg kell szüntetni.
-Olyan nincs ami mind az egyének, mind a közösségnek feltétlenül jó. (Például börtönök: az egyénnek jó, hogy luxus körülmények között élnek - "visszatereljük õket a tisztesség útjára" címszóval - de a közösségben rombol, hogy nem éri meg tisztességesen élni, mert "odabenn" sokkal jobbak a körülmények. De rengeteg példa lenne az életben ahol igenis a közösség érdeke a lényeg és csakis utána az egyéné)
-50%-os elvonás, feltételezem itt a járulékokról, adóról beszélsz. Ki nem kakantja le, ha a bérünkbõl tisztességesen megélhetnénk és látnánk, hogy ebbõl az 50%-os "elvonásból" a Hazánkat építenék.
- Élni és élni hagyni elv, nem életképes, ha végiggondolod mi van azzal aki eltér ettõl?
- A hazugság mindig nézõpont kérdése. Mit is szeretnél hallani?! Azt szeretnéd hallani, milyen jól állunk gazdaságilag vagy azt, hogy milyen rosszul. A szemednek hiszel vagy a saját bõrödön tapasztaltaknak? Ki lehet teregetni például a nemzetbiztonsági titkainkat? Ha ezeket nem ismered, mi alapján várod az igazságot?!
- Nemzeti kérdés: mi Magyarországon élünk, tehát mi magyar állampolgárok elsõsorban magyarok vagyunk másodsorban valamilyen nemzetiség tagja. Amikor megtartottuk a magyar állampolgárságunkat és nem települtünk ki egy másik országba, akkor eldöntöttük, hogy a magyar törvények szerint élünk. A magyar Hazánk "szekerét" toljuk, hogy elõre haladjunk, tehát nem a "tót" "sváb"...stb országokét. A magyar állampolgársághoz hozzátartozik, hogy a Hazámat az utolsó csepp véremmel is szolgálom és nem az egyéni érdek kell, hogy irányítsa a tevékenységünk. Ez egy elég hosszú dolog lenne kifejteni, de ez a lényege.
- Elismeri az embert aki tesz az ország jobbá tételéért. Ezt igazán megint nem értem. Ha magyar állampolgár vagy akkor elismerés nélkül is tenned kell. Egy sarkított példa: a kukás autó vezetõje is tesz az ország jobbá tételéért és az atom fizikus is, mindenki a maga területén.
- Nem egy pártnak kell fellépni, hanem minden tisztességes embernek, törvénynek.
- Rendet teremt. Puszi-puszival nem lehet rendet teremteni. A morális válságból csakis a nyomorult liberális eszméktõl való szabadulással kell kezdeni a kilábalást, ennél mocskosabb métely nincs az emberiség történetében. Amikor szembe megyünk a természet törvényeivel, amikor az aberrált homoszexualitást normálisnak állítjuk be például. A természet törvénye a gyermek vállalás. A degeneráció az emberiség végét jelenti. A profit hajhászás a világ pusztulását idézi elõ. Minél többet és többet akarnak, minek? A világra is egy szál semmiben jövünk és úgyis távozunk. Akikre olyan büszke vagy milyen jól megfizetnek, mit gondolsz õk mibõl fizetnek? Miért kell egy idegen állampolgár arra a munkahelyre? A tudásod miatt?
- A gazdaságot rendbe szedi. Elõbb a fejekben kell rendet rakni, vissza kell állítani a történelmi jog folytonosságot, mert a történelmi alaptörvényünkben minden benne van. Ha majd a törvények a tisztességes embereket támogatják akkor lehet a gazdasággal foglalkozni. Nem a nyugatot kiszolgálni, a lakosságot rabszolgának kiárulni...stb.
Szóval ilyen elvek mentén pártot választani.....
Szebb jövõt!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-02-02 19:18
T.Tildy!!

Amennyiben megbántottalak bocs,de valóban az általad felsoroltak vélemények,azokhoz a körökhöz köthetõ,amit írtam.
Nem probléma ha nem vagy szentgyörgyi,de LÉGY MAGYAR!Az LMP-t hoztad fel,nos elég furcsa,nem vagyok antiszemita,de akiket az USA nagykövete elsõként keres meg a választások éjszakáján,holott már tudták ki nyert,nem is kicsit,akkor némileg furcsa!Persze fiatal vagy még,ahogy írod,akkor nincs olyan érzésed,mintha már ezt láttad volna??!!Igen 1990-ben,"a módszerváltás"idején,USA és Izrael kapásból a szadeszt támogatta és ennek a törpepártnak köszönhetõen TARTUNK MOST AHOL!!Palmer nagykövet mindenütt a ÁVo-s gyerekeket nyomta,még egy taxis-blokádot is megpróbáltak,nos én ezekbõl nem kérek!!!!!Minden állításomat fenntartom,a személyeskedért meg BOCS,nem akartalak megbántani,csak furcsa hogy annyira egyformán érvel ez a holdudvar!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-02 18:33
[quote]Markosz írta:
nem szélsõ jobb,hanem radikális jobb,ha nem tudod hogy mi a különbség a kettõ közt,olvass utána.
amúgy meg neked egyik párt se lenne jó ahogy olvaslak.[/quote]

Rendben, akkora a radikalis jobboldallal ( es kulon a szelso jobboldallal is) .

Magyarorszagon valoban nem igazan van olyan part, ami megfelelne teljes mertekben az 'elveimnek' . Mint mondtam korabban , valodi liberalis part nincs arrafelea, ami annak mondta magat az sem volt az!

Meg az LMP all a legkozelebb , de ott is vannak 'erdekes' dolgok.

Egyebkent valoban, egy olyan part lenne szamomra a jo, amely:
- nem fenyeget ha nem ertek egyet vele
- mind az egyenert, mind a kozossegert tesz
- amely azt mondja, nem csak jog, de kotelesseg is van es viszont
- amely nem sujt le 50%-os elvonassal
- amely azt az elvet vallja, elni, es elni hagyni
- amely nem hazudik, nem cinikus
- amely a nemzetit nem neveben emlegeti csak, nem ez alapjan itel meg valakit, hanem minden embert aki az orszagon belul el nemtol, borszintol, hovatartozastol fuggetlenul egyben kepvisel
- amely elismeri azt az embert es kozosseget amely reszt vesz az orszag jobba teteleben
- amely fellep az olyan egyenek ellen , akik lopnak, csalnak , hazudnak
- amely rendet teremt, de normalisan
- amely a gazdasagot rendbeszedi

es meg sorolhatnam.

A lenyege kb az, hogy ne legyen ****tatva az aki dolgozik, es adot fizet , es azok csaladja sem.

Aki viszont tor, zuz , rombol. csal az viszont erdemelje ki melto bunteteset.

Igencsak valoszinuu, hogy ilyen part max a meseben, vagy fenn Eszakon van.


Meg egy fontos dolog: a magyar elelmiszerek jo resze -foleg igy kulfoldon elve - mennyei izu , nincs parja . A szentgyorgyi hagymanak , a szabolcsi almanak, az otthoni tejfolnek, stb. Fel kene karolni a mezogazdasagot.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 492
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-02-02 17:08
Viszont a szituacio nagyon jol ramutatott arra, mi a problemam a szelsojobboldallal




nem szélsõ jobb,hanem radikális jobb,ha nem tudod hogy mi a különbség a kettõ közt,olvass utána.
amúgy meg neked egyik párt se lenne jó ahogy olvaslak.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-02 15:57
[quote]Markosz írta:
mert félre érthetõen írsz,elsõre én is azt hittem amit monk írt,elég sok "õskomcsi" ismerõsöm van akiknek (ha politika kerül szóba) ugyan ez a magyarázkodási stílusuk.[/quote]

Bar en ugy gondolom, nem irok felreerthetoen , lehetseges , hogy a stilus olyanokra jellemzo, amely csoportba sorolnak egyesek. Ettol fuggetlenul en ettol meg nem leszek azon csoport tagja!

Ambator mernem megjegyezni, hogy aki nem A-t mond, az nem biztos, hogy B-t mond. (lehetseges az a B , csak kb 2-2.2% esellyel... Most epp a maradek ~96% volt )

Viszont a szituacio nagyon jol ramutatott arra, mi a problemam a szelsojobboldallal, meg ugy egyaltalan a magyar jobboldallal. LAsd a fenti peldam. Nem csak ket ut lehetseges.

(es az , hogy nem emlitem meg , hogy mi a problemam a baloldallal , nem jelenti azt, hogy a baloldallal vagy azzal, amit Magyarorszagon liberalizmusnak mernek nevezni, azzal nincs bajom. De van. Nem keves. :Ð Csak jelenleg a jobboldal van kormanyon)


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 492
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-02-02 10:07
na jó.hogy kell meg csinálni hogy az akinek válaszolok annak az írása ki legyen emelve,?? smiley mert már ezen idegesítem fel magam smiley


Kijelölöd a szöveget és rákattintasz a "quote" gombra





* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: tildy írta
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 492
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-02-02 10:06
Lásd monk példája, kitalálja ki vagyok mi vagyok, elterjed rólam, aztán tök lényegteln , hogy egy szó igazság nincs abban amit rólam mond, az emberekben az marad meg. Így gyártódnak az "igaszságok".





mert félre érthetõen írsz,elsõre én is azt hittem amit monk írt,elég sok "õskomcsi" ismerõsöm van akiknek (ha politika kerül szóba) ugyan ez a magyarázkodási stílusuk.


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-01 21:11
[quote]Markosz írta:
Hogy mivel vagyok jobban képbe?? olvass te is radikális jobboldali hír portálokat.
hír tv-rõl meg csak annyit ott is megy az agy mosás
[/quote]

Nem írom le. Szoktam azt is olvasni, van amiben igazuk van, de van nem egy olyan hír, amit nem lehet komolyan venni , és a rend teremtése helyett inkább csak az uszítás megy.

Kvázi ugyanaz, mint amit a kormány csinál, aki nincs velünk az ellenünk, nem is igazi magyar. Én elfogadom, ahogy a radikális jobboldaliak gondolkodnak, csak ne erõltessék rám a vélt vagy valós igazukat .

Lásd monk példája, kitalálja ki vagyok mi vagyok, elterjed rólam, aztán tök lényegteln , hogy egy szó igazság nincs abban amit rólam mond, az emberekben az marad meg. Így gyártódnak az "igaszságok".


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-01 20:59
[quote]Adrian Monk írta:
Tildy,ha jól számolok 40-50 között vagy,akkor már mindent értek!
A papa biztos munkásõr volt,vagy pártkáder,valami fõnökféle és BIZTOS NEM SZENTGYÖRGYI!!ne vedd bántásnak,szerintem ezek a tények!
HÍRTV??????van ott néhány közeli ismerõsöm,ha te ott dolgoztál,akkor már értem miért tartunk itt!Az angolok??????Én egy csesznye,igénytelen népnek tartom õket,akik abból a 400 éves fosztogatásból élnek,amit az õseik követtek el!Hiába bizonygatod,te is egy liberális,globalista hívõ vagy!
Gõzöd nincs arról,hogy elvtársaidnak köszönhetõen 3-4 millió koldus országa lettünk 60 év alatt.
A magyar embernél Európában senki nem dolgozik többet,sokaknak tudása is van,még sem fizetik meg,valószínû te is azért mentél ki,mert ott jobb!Hidd el,láttam néhány országban melósokat,Magyarországon már másnap nem dolgoznának!
Minden jót Tildy és tényleg ne vedd bántásnak,csak én így érzem![/quote]

32 vagyok.

Édesapám félig szentgyörgyi nagymamám felõl (Tóth Irén) nagyapám nem szenrgyörgyi(Bacsi Bélának ismerték , amúgy Tóth Béla ) , igen, én meg negyedrészt. Mit számít? Miért kell bántani azt aki nem teljesen szentgyörgyi? Számít ez valamit?
Édesapám évekig az öntödében dolgozott, mint hegesztõ és lángvágó. Soha nem volt semmiféle vezetõ.
Nem dolgoztam a hírtévénel, de nekik igen. Nem mindegy.

És nincsenek elvtársaim, nem vallok egy nézetet sem az MSzpvel, sem a fidesszel, de még a jobbikkal sem.

Tök mindegy amúgy mit érzel, a tények azok mocskos dolgok, visszakereshetõ a teljes családom odahaza. A rágalmazást , valótlan dolgok állítását meg nem csipázom, úgyhogy ha kérhetném , talán nem kéne.

Üdv: Tóth Ildikó Éva


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Adrian Monk
Tag

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 34
Lakóhely: San Francisco
Regisztrált: 2010.09.25
Elküldve: 2011-02-01 16:12
Tildy,ha jól számolok 40-50 között vagy,akkor már mindent értek!
A papa biztos munkásõr volt,vagy pártkáder,valami fõnökféle és BIZTOS NEM SZENTGYÖRGYI!!ne vedd bántásnak,szerintem ezek a tények!
HÍRTV??????van ott néhány közeli ismerõsöm,ha te ott dolgoztál,akkor már értem miért tartunk itt!Az angolok??????Én egy csesznye,igénytelen népnek tartom õket,akik abból a 400 éves fosztogatásból élnek,amit az õseik követtek el!Hiába bizonygatod,te is egy liberális,globalista hívõ vagy!
Gõzöd nincs arról,hogy elvtársaidnak köszönhetõen 3-4 millió koldus országa lettünk 60 év alatt.
A magyar embernél Európában senki nem dolgozik többet,sokaknak tudása is van,még sem fizetik meg,valószínû te is azért mentél ki,mert ott jobb!Hidd el,láttam néhány országban melósokat,Magyarországon már másnap nem dolgoznának!
Minden jót Tildy és tényleg ne vedd bántásnak,csak én így érzem!


Ps:Adrien Monk!


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 492
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-02-01 15:20
"Talan azert, mert latjak, hogy annyifele nep is egyutt tud elni. Normalisan"
ja csak nem itt,laknál borsod-ba egy olyan faluba hol aligvan magyar,azéárt mert külföldön mást tapasztalsz,az nem jelenti azt hogy itt is így van.
Hogy mivel vagyok jobban képbe?? olvass te is radikális jobboldali hír portálokat.
hír tv-rõl meg csak annyit ott is megy az agy mosás
de mindjárt le írod 5oldalba hogy miért nincs igazam smiley



* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Szerző RE: Országos politika
tildy
Tag

Hozzászólások: 82
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy/ jelenleg London,UK
Regisztrált: 2009.11.23
Elküldve: 2011-02-01 12:45
[quote]Markosz írta:
az a baj a külföldön élõ honfi társainkal hogy nem igazán vannak képbe a magyarországi történésekkel,politikával és csak a "felszínt" látják.nekem is vannak ilyen ismerõseim,de nem értem hogy mindegyik miért ugyazzal a liberális szöveggel jön??[/quote]

Ha nem erted kerdezd meg oket. smiley

Talan azert, mert latjak, hogy annyifele nep is egyutt tud elni. Normalisan . Es nem verik a melluket arra , hogy ok ezek vagy azok (kiveve a franciakat talan...) Azt kell mondanom, en sokszor, sok honfitarsam miatt inkabb szegyellem , hogy magyar vagyok. Csodalatosak az etelek, csodalatos a taj, csodalatosak borok , de az mentalitas , hogy tegyunk a masiknak keresztbe nem az en vilagom .... Hamarabb tesz keresztbe nekem otthon egy hivatalnok, vagy egy masik magyar, mint itt egy angol. Miert? Miert kell ennek igy lennie?

Amugy te mivel vagy jobban kepben az otthoni dolgokkal? Mivel tudhatok en kevesebbet azzal, hogy haromhavonta hazautazom, olvasok mindenfele mediat ( liberalis szemleletem ellenere a hirtv portaljan is dolgoztam, tehat kepben vagyok azzal is, amit ott irnak), rendszeresen olvasok magyar es kulfoldi sajtot, mindezeken felul 30 evet odahaza eltem.
Kerlek ne kerdojelezd meg azt, hogy aaaaa, akkor is csaka felszint lattam -> megnezheted a korabbi irasaim itt a portalon, nem igazan valtozott a velemenyem. EA legegyszerubb ramhuzni azt, hogy kulfoldon elek,ergo semmit nem tudok otthonrol.

Csak epp annyit, hogy hamarabb tudok arrol, hogy baleset volt a Vorosmarty es a 32-es sarkan, mint hogy arrol pl a szuleim ertseulnenek (pedig fater polgaror).


Nem tudom miert jo mindig masra fogni, hogy ezek vagy azok hibaztak. Igen hibaztak. Nem kicsit , nagyot, sot nagyon nagyot. De ha mindig hatrafele es masokra mutogatunk, ahelyett hogy szebben es jobban csinalnank, es mennenk elore, akkor mi sem vagyunk sokkal kulonbek (Az 50-60 evre ertem. )

A tortenelemrol : a tortenelemben sok minden sajat szajiz szerint magyarazhato. Sajnos. En nem gondolom , hogy egyik , vagy masik politikai garnitura jobb.
Biztos ismeritek a viccet: Honnet lehet tudni, hogy egy politikus hazudik? Mozog a szaja.


Elore kell tekinteni, es nem hatra. Tanulni a hibakbol, es nem arrol beszelni MINDIG mi volt a multban, hanem tevekenyen tenni a jovoert.

Nem szeretem a kommunistazast, a zsidozast, es hasonlok. Mert altalanosit. Mindenkit egy kalap ala vesz. Vagy ugy gondoljatok, szep volt , mikor a becsiek kiirtak: MAGYAR, NE LOPJ?
Vannak termeszetesen tanult -rossz vagy jo - mintak. Aki azt latja, hogy az egesz csaladja lopni jar , annak ez lesz -sajnos - a minta, amelybol persze ki tud torni, ha igazan akar. Kene , hogy akarjon.



Amugy a mai fiatalok jo resze is a volt rendszerben fogant es szuletett . A te elved alapjan a gyerek ugyanazt a vonalat viszi , mint a szuloje. Ez nem feltetlen igaz. Egyebkent 4 evig votl a fidesz is hatalmon korabban is, igaz koztuk is vannak kiszesek, de azert alljon mar menet ....


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

tildy@koli.kando.hu
Szerző RE: Országos politika
Markosz
Adminisztrátor

Felhasználó avatara

Hozzászólások: 492
Lakóhely: Jászalsószentgyörgy
Regisztrált: 2008.08.17
Elküldve: 2011-01-31 17:30
az a baj a külföldön élõ honfi társainkal hogy nem igazán vannak képbe a magyarországi történésekkel,politikával és csak a "felszínt" látják.nekem is vannak ilyen ismerõseim,de nem értem hogy mindegyik miért ugyazzal a liberális szöveggel jön??


* Jelentkezz be és eltünik a reklám!

Oldal: 2 / 16 < 1 2 3 4 5 > >>
Ugrás a fórumra:


Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Nem vagy még tag?
Kattints ide, hogy regisztrálj.



Neked nem kerül semmibe csupán 2 percedbe,
de ezzel elismered a munkánkat!


Elfelejtetted a jelszavad?
Kérj egy újat itt.
Cookie Info

Honlapunkon sütiket (cookie) használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében.
Amennyiben szeretnél vele megismerkedni, ITT bővebb információt találsz róla.


Ki, mit néz?
54.36.148.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ photo...
18.116.24.xxx @ forum...
85.208.96.xxx @ photo...
54.36.148.xxx @ varca...
54.36.148.xxx @ photo...
185.191.171.xxx @ photo...
85.208.96.xxx @ photo...
3.135.185.xxx @ news.php
85.208.96.xxx @ photo...
3.145.12.xxx @ forum...
3.17.186.xxx @ photo...
3.144.16.xxx @ photo...

Egyszerre 179 fő a rekord.

Fórumtémák

Friss hozzászólások
Betörés!!! 159 hete
Észrevétel... 214 hete
Egyéb videók 443 hete
Zene 446 hete
Utcanev valt... 447 hete
Országos po... 498 hete
Humoros videók 521 hete
Vadas 534 hete
Emlékek 609 hete
Kifestõk, s... 630 hete

Legnépszerűbb témák
Észrevételek a fa... [668]
Országos politika [317]
Vicc [240]
Parlamenti Választ... [180]
Önkormányzati vá... [139]

Bejelentketés után "kattintható" lesz, addig használd a menüt.

Szavazás

Hogyan értékelnéd a 2023-as évet településünk szempontjából?

Nagyon jó volt, csak így tovább.

Idén több fejlesztés kellene.

Semleges.

Nem volt jó.

Szavazáshoz be kell jelentkezni
Lájkolj!

Security System 1.8.3 © 2006 by BS-Fusion Deutschland
16223 kísérlet blokkolva

Szomszédos települések: Jánoshida, Jászladány, Szászberek ; Környező városok: Abony, Cegléd, Jászapáti, Jászberény, Nagykáta, Szolnok, Újszász
Te vagy a(z) . látogatónk.
Copyright © 2008-2024
Jászalsószentgyörgy
PHP-Fusion v6.01
voodz by: sonar